Головна Блог ... Новини Коригувальник із Вінниці допомагав ворогу «не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя» - 15 років позбавлення волі Коригувальник із Вінниці допомагав ворогу «не задл...

Коригувальник із Вінниці допомагав ворогу «не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя» - 15 років позбавлення волі

Відключити рекламу
Коригувальник із Вінниці допомагав ворогу «не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя» - 15 років позбавлення волі - 2641546da1fa28cf377c0510ef9a14e3.jpeg

Вінницький міський суд Вінницької області визнав громадяина винним у державній зраді.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 20 листопада.

Навесні 2023 року, листуючись у Telegram, обвинувачений взяв на себе обовʼязок збирати і передавати відомості щодло підрозділів і техніки Збройних сил України, а також обʼєктів критичної та цивільної інфраструктури міста Вінниці.

Переписка велась російською мовою, співрозмовники вітали один одного з «днем великої перемоги — 9 травня», спілкувалися про «переміщення нацистів». Незнайомець надав обвинуваченому доручення проконтролювати переміщення військової техніки в районі «45 заводу» у Вінниці. Крім того, виконавець отримав інструкції: видаляти повідомлення, користуватись ще одним телефоном, робити фотографії тримаючи руки при собі, фото надсилати не одразу, а із плином часу, а після надсилання одразу видаляти. У листуванні згадується і про грошовому винагороду в криптовалюті, але обвинувачений зазначає, що робить усе це не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя.

У період із 25 травня по 10 червня чоловік виконував усі поставлені завдання, фотографував вʼїзди та виїзди із території заводу, усі патрулі, писав скільки військових машин та техніки заїхало чи виїхало та о котрій годині, скидав скріни карт із позначками. За допомогою спеціального програмного забезпечення він зʼясовував, які WiFi-мережі працюють у районі заводу «Форт» МВС України.

10 червня зловмисник вкотре надіслав інформацію, що біля ДП «45 експериментальний механічний завод» є військові патрулі, бойова броньована машина, дві вантажіки, а також провів сканування точок доступу до WiFi. Але був затриманий на вулиці під час скоєння злочину.

Обвинувачений факту листування не заперечував, але переконував суд, що робив це виключно, що б зрозуміти ким насправді є його співрозмовник і потім здати його правоохоронним органам. Чоловік нібито вважав, що насправді з ним переписується не співробітник ФСБ РФ, а хтось із України.

Втім суд вирішив, що така версія не знайшла свого підтвердження. Обвинувачений говорив, що надсилав застарілі карти і дані, які є загальнодоступними. Однак при дослідженні застосунку Google Maps встановлено, що всі скріни із картами, які надсилав обвинувачений, є достовірні та актуальні по цей час.

Інформація про точне розташування обʼєктів критичної інфраструктури та військових об`єктів міста Вінниці, режим їх роботи, режим охорони, місця контрольно-пропускних пунктів та ін. у мережі Інтернет відсутня, а тому ці відомості не є загальнодоступними.

У переписці незнайомець повідомляє обвинуваченого, що найближчої ночі під ранок на територію України в сторону Вінниці планується запуск «Герані», щоб шукати ППО.

За даними командування Повітряних сил України, вночі 28 травня 2023 року на території України оголошувалась повітряна тривога. Ворог атакував Україну іранськими ударними дронами Shahed-136/13, БпЛА-«Герань-2». Обстріл був рекордним із початку війни, дійсно були запущені саме БпЛА-«Герань-2», що не є характерним, і більшість із них були знищені у зоні командування «Центр», куди і відноситься місто Вінниця.

Суд вважає очевидним, що обвинувачений розумів із ким спілкується і чиї вимоги так беззаперечно виконує, адже володіти такого рівня інформацією не може будь-який громадянин України, а виключно особа, котра є представником певних служб РФ.

Сумнівно виглядає і версія обвинуваченого, що він сподівався викрити співрозмовника, після того, як він надішле йому гроші на банківський рахунок. Адже в листуванні обвинувачений жодного разу не просив надіслати йому кошти, а навпаки писав, що виконує завдання не задля грошей, а щоб налагодилось нормальне життя.

Надіслати гроші на картковий рахунок можна і без карти, а користуючись терміналами, які не вимагають зазначати відправника. Будучи молодою людиною, досвідченою і обізнаною в цифрових технологіях обвинувачений не міг цього не знати, а тому версія, що він звернувся б до правоохоронних органів, дізнавшись, що на його рахунок переказала кошти конкретна особа, знову не знайшла свого підтвердження.

Антиукраїнська позиція обвинуваченого чітко виражалась у листуванні і тому, що він користувався забороненою в Україні з 2017 року соціальною мережею «Вконтакте», активно вів свою сторінку, систематично вподобував дописи проросійського характеру.

За інформацією Департаменту контррозвідки Служби безпеки України, номер мобільного оператора, з якого велася переписка з обвинуваченим, належить громадянину РФ, паспорт якому виданий Калінінським РВВС Чуваської Республіки. Слідчі знайшли сторінки в соцмережах, електронні скриньки і додаткові номери телефонів цього чоловіка. За сукупністю ознак це може бути співробітник ФСБ РФ, оскільки в реєстрі боржників банківських установ Росії місцем роботи особи зазначено Федеральну службу безпеки РФ. Будівля, адреса якої зазначена місцем реєстрації особи, використовується представниками цієї спецслужби.

Громадянина визнали винним і засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

  • 1324

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1324

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст