Головна Блог ... Новини Кому загрожує арешт майна за борги: як не втратити квартиру Кому загрожує арешт майна за борги: як не втратити...

Кому загрожує арешт майна за борги: як не втратити квартиру

 • 0

 • 0

 • 106

Відключити рекламу

Повномасштабна війна в Україні триває, але, попри це, можливий арешт майна боржника за аліментами, людей, які не виплачували людям зарплату чи влізли у борги якимось іншим способом.

Арешт майна у воєнний час - що потрібно знатиЯка сума боргу для арешту майна - Україна має це знатиКоли забирають майно за борги, і що забрати не можутьЧи можуть забрати квартиру за борги у воєнний часАрешт майна у воєнний час - що потрібно знати

Боржниками можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. У нашій країні 2014 року запустили державний інтернет-аукціон "СЕТАМ", на якому майно людей, що загрузли в боргах, можуть "пустити з молотка". Суть аукціону полягає в тому, щоб виручити гроші, які людина винна, але не хоче віддавати, а залишок коштів, якщо він буде, "світить" власнику речей. Продати можуть і нерухомість, і всілякий непотріб, навіть пачку дріжджів.

На кінець травня проблеми переважно мали громадяни, які опинилися в борговій ямі через кредити чи договори позики. Такою інформацією в "CETAM" поділилися з ТСН.ua. Якщо людина ухилятиметься від мобілізаційних заходів, наразиться на покарання штрафом і не виплатить необхідну суму, то і вона може опинитися в переліку боржників, а згодом залишитися без майна.

Арешт майна боржника за кредитом чи людини, яка якимось іншим способом опинилася в боргах, непростий процес. Спочатку кредитору потрібно направити позов до суду і вимагати стягнути заборгованість з боржника. За відомостями адвокатів, часто суди ухвалюють рішення на користь кредиторів, і після цього боржникам потрібно виплачувати не тільки основну суму боргу, а й, зокрема, кілька відсотків річних за те, що вони користувалися кредитними грошима.

У нашій країні арешт нерухомого майна можливий, якщо кредитор проситиме суд для забезпечення реального стягнення грошей з боржника заарештувати його певне майно, зокрема, йдеться про житло, засоби пересування та рахунки.

Яка сума боргу для арешту майна - Україна має це знати

Наприкінці лютого поточного року в Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції повідомили, що, якщо сума, яку хочуть стягнути за виконавчим провадженням, становить менше ніж розмір 20 мінімальних зарплат (з 1 квітня - 160 тис. гривень), то не здійснюється приймання звернення на стягнення єдиного житла боржника чи ділянки.

Коли забирають майно за борги, і що забрати не можуть

У боржника щось можуть відібрати тільки за рішенням суду. Юристи зазначають, що є цілий перелік того, що не можна забрати, зокрема, до нього входять:

нагороди та призи;речі індивідуального користування (наприклад, взуття та одяг);дитячі речі;вироби медичного призначення, які необхідні боржнику чи його рідним за показаннями медиків;деякі меблі, зокрема, на сім'ю має залишитися одна шафа і стіл;єдиний холодильник/телевізор/комп'ютер;майно, необхідне для релігійних обрядів.

Якщо люди займаються фермерством, у них не можна забирати незібраний врожай і насіння, яке необхідне для нового посіву, а також інвентар.

Чи можуть забрати квартиру за борги у воєнний час

У зв'язку з набуттям чинності численних змін до законодавства, що стосується військового обліку та мобілізації, суттєвим підняттям штрафів за його порушення, виник певний суспільний резонанс, і чимало громадян занепокоїлися тим, що в них можуть "відібрати" майно, однак це не зовсім так, розповів УНІАН адвокат Адвокатського бюро "Гросмейстер" Віталій Власюк і пояснив причину.

У нашій країні військовозобов'язаним, які ухиляються від мобілізації, загрожує адміністративне покарання - від 17 тисяч гривень до 25,5 тис. грн. Крім того, за словами адвоката, процедуру притягнення до такої відповідальності спростили - тепер територіальні центри комплектування фактично можуть виносити постанови і накладати штрафи на громадян "заочно".

Потім документи скеровують до виконавчої служби, яка і може виносити постанови про арешт різного майна чи рахунків. Якщо нерухомість заарештовано, це не означає, що буде "автоматичне" звернення на його стягнення, оскільки відібрання нерухомості - крайній захід.

Якщо людина не винна більш ніж 160 тисяч гривень, то їй не загрожує стягнення єдиного житла. "Це важко буде нахапати прямо стільки (штрафів, - Ред.), щоб на 160 тисяч за тим мобілізаційним законодавством, але в теорії це можливо...", - попередив експерт.

Раніше УНІАН писав, який штраф за неявку в ТЦК з 18 травня загрожує українцям.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 106

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 106

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст