Головна Блог ... Консультації від юристів Інвентаризація VS Податкова перевірка: коротко про головне Інвентаризація VS Податкова перевірка: коротко про...

Інвентаризація VS Податкова перевірка: коротко про головне

Відключити рекламу
 - tn1_0_25509100_1557924397_5cdc0a2d3e4d1.png

Що необхідно знати про ІНВЕНТАРИЗАЦІЮ ПІД ЧАС ПОДАТКОВОІ ПЕРЕВІРКИ?

ПО-ПЕРШЕ: згідно п.20.1.9 ПКУ контролюючий орган має право вимагати під час проведення перевірок від платників проведення інвентаризації основних засобів, ТМЦ, коштів, зняття залишків ТМЦ.
!!! Право вимагати проведення інвентаризації не прирівнюється до права проводити таку інвентаризацію. Участь інспектора у проведенні такої інвентаризації не є обов’язковою, оскільки норми ПКУ не передбачають такого права контролюючого органу та не передбачають у платника податків обов’язку залучати контролюючий орган до проведення інвентаризації.Вимога податкового органу про проведення інвентаризації за присутності фахівців податкового органу (перевіряючих) не передбачена чинним законодавством України.

ПО-ДРУГЕ: ані ПКУ, ані інші НПА не містять вимог щодо оформлення та змісту вимоги про проведення інвентаризації. Водночас, у п.7 Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого Мінфіном від 09.07.2014 №879 зазначається, що інвентаризація на вимогу контролюючого органу проводиться на підставі належним чином офоормленого документу.
Т.б., слід керуватися ст.42 ПКУ, згідно якої документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою місцезнаходження платника, або вручені особисто. (аналогічне роз'яснення ДФС від 13.04.2016 №8191/6/99-19-03-02-15 та у підкатегорії 136.01 "ЗІР")

ПО-ТРЕТЄ: вимога про проведення інвентаризації надається під час перевірки - отже, коло об'єктів такої інвентаризації повинно бути пов'язане САМЕ З ПРЕДМЕТОМ ТАКОЇ ПЕРЕВІРКИ (наприклад у справі №815/5226/15 ЄДРСР 52678345 судом не було взято до уваги результати інвентаризації по контрагентам, оскільки дослідження таких господарських відносин не входило до предмету позапланової перевірки)

ПО-ЧЕТВЕРТЕ: Саме з дати отримання вимоги можна говорити про момент початку проведення примусової інвентаризації — як дату, станом на яку вона проводиться. Інвентаризувати (тобто перевірити фактичну наявність) ОЗ, ТМЦ і коштів можна тільки «на сьогодні», але аж ніяк не «на вчора» або «на позавчора». Тому така інвентаризація може проводитися тільки на дату, що припадає на час проведення самої перевірки, але ніяк не «заднім числом» — вимагати цього податківці не мають права (постанова Київського окружного адміністративного суду від 11.11.2015 р. № 810/3231/15)

ПО-П'ЯТЕ: У разі відмови платника від проведення інвентаризації згідно п.94.2.8 ПКУ може бути застосовано арешт майна з усіма витікаючими наслідками. Недопуск перевіряючих до проведення інвентаризації оформлюється актом та, як правило, трактується фіскалами саме як відмова платника та підстава для застосування адмінарешту.
!!! Водночас, належною підставою для застосування арешту майна є САМЕ ВІДМОВА ПЛАТНИКА ВІД ПРОВЕДЕННЯ ІНВЕТАРИЗАЦІЇ, а не відмова від її проведення у присутності посадових осіб контролюючого органу (постанова ВС КАС від 13.02.2019р. у справі №820/817/17)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ:

1) вимагають проведення інвентаризації - просіть письмову вимогу

2) отримуєте вимогу - складаєте акт про недопуск посадових осіб до проведення інвентаризації. ЗВЕРТАЮ УВАГУ: акт про недопуск до проведення, а не про відмову у проведенні!

3) датою отримання вимоги проводити інвентаризацію - результати якої із супровідним листом подаєте до канцелярії ДФС бажану в цей же день.

4) у разі подання ДФС до суду про застосування адмінарешту - документом, що спростовує підставність застосування такого є подані вами результати інвентаризації із супровідним листом до ДФС.

ОТЖЕ,

приймаєте перевірку - на ДАТУ вимоги самостійно проводити інвентаризацію, результати якої подаєте до ДФС із супровідним.

Недопуск посадових осіб до інвентаризації оформлюється актом у двох примірниках.

Безпідставність адмінарешту підтверджується поданими до ДФС результатами проведеноі на вимогу контролюючого органу інвентаризаціі

Автор консультації: ТОВ "Інвестиційно-юридична компанія "АСКОЛЬД"

ОЛЕЙНИК ІРИНА , адвокат, керуючий партнер ТОВ ІЮК АСКОЛЬД

ASKOLD ILC

mob. +38 093 795 0045
tel. +38 0332 201 002
fax. +38 0332 280 426

26-207 Винниченка вул.,
Луцьк, 43000, Україна
info@askold.biz

https://askold.biz/ua/

  • 5048

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 5048

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Акт про недопуск до інввентаризації не дуже гарно (в залежності від судді, це може трактуватись не в нашу користь). Краще в Наказі проведення інвентариціі призначаємо на вихідний день з посиланням на необхідність недопущення порушення роботи підприємства,вихідний зайнятим працівникам надаєм в інший день (якщо фактично проводимо). На вихідний день ще не разу працівники ДФС не отримували від свого керівництва дозвіл прибути на інвентаризацію

    18.05.2019 00:25

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст