Головна Посилання ... Інноваційні технології навчання у сучасній школі

Інноваційні технології навчання у сучасній школі

Інноваційні технології в освіті – це нові методи, способи взаємодії вчителя та учнів, які забезпечують ефективне досягнення результатів педагогічної діяльності. 

Все у світі навколо стрімко розвивається, освіта не може стояти осторонь прогресу. Інноваційні технології стають повсякденною частиною навчального процесу у сучасних школах.

Що означають інноваційні технології в освіті?

Інноваційні технології в освіті – це використання передових технологій у класі, відстеження актуальних тенденцій у галузі освіти, застосування сучасних методів викладання та навчання.

Переваги застосування інноваційних методів освіти:

  • спонукають учнів досліджувати, шукати нові інструменти для розширення світогляду;

  • покращуються навички вирішення проблем, критичне мислення – учні навчаються шукати власні відповіді, не просто використовувати ті, що написані у підручниках;

  • інформація розбивається на невеликі блоки, учні засвоюють її швидше та легше;

  • дозволяють краще стежити за процесом навчання, своєчасно виявляти проблемні місця, знаходити відповідні способи вирішення проблеми;

  • учні чітко розуміють, навіщо вивчають ту чи іншу інформацію, як застосовувати отримані знання у реальному житті;

  • розвиток творчого потенціалу

Інноваційні методи допомагають учням навчитися працювати в команді, планувати та керувати часом, правильно розставляти пріоритети.

Види інноваційних технологій в освіті

Застосування новаторських ідей спонукає учнів брати активну участь в уроці, взаємодіяти з однокласниками та вчителем. Учням доводиться працювати більше, але це допомагає їм зростати та розвиватися.

Основні види інноваційних технологій в освіті:

  1. Збереження здоров'я. Мета — формування усвідомленого ставлення дітей до здоров'я та життя людини. Учні накопичують знання про збереження, підтримку здоров'я. Для цього вчителі проводять різноманітні гімнастики, спортивні свята, динамічні паузи.

  2. Проектна діяльність. Спільна робота вчителя та учня над створенням проблемної діяльності. Знання, які учні здобувають під час роботи над проектом, це їх особисті надбання. Мета — розвиток вільної творчої особистості, формування навичок, необхідних для дослідницької діяльності. Проекти можуть бути індивідуальними, парними, груповими, відрізняються тривалістю, тематикою.

  3. Інформаційно-комунікаційні технології. Вивчення комп'ютерних технологій допомагає легко освоїти читання, математику, розвиває пам'ять і логіку. Комп'ютерні програми допомагають моделювати різні життєві ситуації, можна встановлювати індивідуальні налаштування залежно від здібностей дитини. Приклади уроків — заняття-візуалізація, використання презентацій у проектній, дослідній діяльності.

  4. Пізнавально-дослідницька діяльність. Учні беруть активну участь у різних навчальних експериментах, наочно бачать процес і результат своєї роботи. Вчитель дає учням проблемне завдання, яке можна вирішити за допомогою дослідження чи експерименту.

  5. Особистісно-орієнтовані технології. Призначені для формування особистісних якостей учня, створення комфортних, безпечних умов розвитку, демократичних партнерських відносин між дітьми та педагогом.

  6. Ігрові технології. Ігрові ситуації сприяють розвитку активного пізнавального інтересу. Під час уроків діти можуть проявити творчі здібності, присутні елементи вільного вибору. Учні навчаються працювати у команді, досягати поставленої мети загальними зусиллями.

  7. Портфоліо. Зібрання особистих досягнень учня чи вчителя. Функції портфоліо — діагностична, рейтингова, змістовна.

  8. ТВВЗ. Інноваційна технологія, яка ґрунтується на творчому підході, допомагає дітям розвиватися всебічно. Педагог у своїй роботі використовує казки, творчі заняття, розігрує ситуації з повсякденного життя.

  9. Дистанційне навчання. Технології ґрунтуються на самостійному пошуку учнем потрібної інформації. Вчитель повинен вміти грамотно мотивувати дітей до самостійного вивчення та аналізу інформації.

Використання інноваційних технологій сприяє підвищенню кваліфікації вчителя та якості освіти, виховання, систематизації педагогічного досвіду. Всі інноваційні методи коротко викладені в підручнику технології за 11 клас.

Інновації та навчальний план

Оновлення навчального плану проводять з урахуванням інноваційних навчальних програм та актуальних вимог Міністерства освіти. Це необхідно для того, щоб знання, отримані учнями, були корисними на практиці.

Використання інноваційних технологій дозволяє використовувати конструктор навчальних планів та освітніх програм. Педагогу потрібно відповісти на кілька питань, щоб система сформувала пояснювальну записку, видала вчителю готовий навчальний план. Автоматизація рутинних процесів допомагає звільнити час для кращої підготовки до уроків.

Застосування інноваційних технологій у навчанні дозволяє зацікавити школярів, зрозуміти, що корисного вони справді виносять з уроків. Сучасні методи викладання — невід'ємна складова педагогічної діяльності, що допомагають сформувати інтерес до навчання та учнів різного віку.

Переглядів : 7300
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст