З виходом агроземель на інвестиційний ринок у 2022 році інтерес інвесторів до українських земель з цієї категорії підвищився. Цьому сприяв низький поріг входу, інвестиційна привабливість, ліквідність та стабільність таких активів, зростання цін на землю, можливість отримання пасивного доходу та капіталізації. Сайт про інвестування в землю https://zeminvest.ua/ допоможе розглянути, хто може стати власником земель с/г призначення.
Землі с/г призначення — це такі, що використовуються для виробництва с/г продуктів, науково-дослідної та навчальної с/г діяльності та розташування виробничої інфраструктури, включаючи ринки с/г продуктів. До цієї категорії входять сільськогосподарські та несільськогосподарські угіддя, включаючи:
рілля, насадження багаторічних рослин, пасовища, перелоги та сіножаті;
с/г шляхи, захисні лісові смуги навколо полів, землі під с/г будівлями та подвір’ями та ін.
Згідно з законодавством нашої країни, купити такі землі можуть:
громадяни України;
територіальні громади;
держава;
юридичні особи, що організовані та зареєстровані відповідно до вимог законодавства нашої держави та учасниками яких є громадяни України, територіальні громади чи держава.
Іноземці, особи, що не мають громадянства, та юридичні особи не можуть бути власниками паїв, акцій та мати членство чи частки статутного капіталу юр. осіб, що є власниками земель с/г призначення. Та це правило має виключення: юрособи, створені та зареєстровані за законами України негромадянами, чи бенефіціарами яких є негромадяни, також можуть отримати сільськогосподарські землі у власність після референдуму.
Умови для відчуження с/г земель приватної власності:
за договором купівлі-продажу/ дарування/ довічного утримання/ міни;
у рамках спадщини;
при внесенні земель до статутного капіталу;
при передачі земель у довірчу власність;
при зверненні стягнення на землі.
У першу чергу стати власником земель сільгосппризначення мають люди із дозволом на видобування корисних копалин — кольорових, рідкісних та благородних металів, радіоактивів, радіо- та електротехнічної сировини. Вони мають прерогативу при купівлі ділянок, що офіційно є родовищем таких копалин (за винятком ділянок для садівництва та територій з нерухомістю, що перебуває у власності, та які знаходяться у власності, оренді чи емфітевзисі, суперфіції).
У другу чергу купувати ділянки с/г призначення мають право її орендарі.
Якщо люди з цих двох категорій не використали це право чи відмовилися від нього через нотаріально завірену заяву, купити ділянку сільськогосподарського призначення може будь-яка особа. Зробити це вона може через типовий договір купівлі-продажу, але за умови державної реєстрації наміру продати таку ділянку.
Юрособи, учасники або бенефіціари яких не є громадянами України, навіть після схвалення такого рішення на референдумі, не можуть стати власниками ділянок с/г призначення, які:
знаходяться у комунальній чи державній власності;
виділені в натурі власникам земельних паїв;
знаходяться ближче 50 км від державного кордону України (за винятком кордонів, що проходять по морю).
Також не мають права купувати землі с/г призначення наступні категорії:
юрособи, учасники чи бенефіціари яких є громадянами держав, визнаних агресорами чи окупантами;
люди, що належать чи мали відношення раніше до терористичних організацій;
юрособи, учасниками чи бенефіціарами яких є іноземні держави;
юрособи, кінцевого бенефіціара яких неможливо з’ясувати;
юрособи, кінцеві бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах зі списку КабМіну України;
фізичні та юридичні особи, що знаходяться під економічними чи іншими санкціями згідно з відповідним Законом України;
юрособи, створені за законами України, але керовані фізичними чи юридичними особами, зареєстрованими у державах, що не протидіють відмиванню доходів у рамках діяльності організації FATF.
Якщо ви не впевнені, чи можете стати власником ділянки сільськогосподарського призначення, зверніться за юридичною консультацією, щоб отримати кваліфіковані відповіді та актуальну, перевірену інформацію щодо ваших прав.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.