Головна Блог ... Новини Хмельницький апеляційний суд підтвердив рішення про визнання договору дарування квартири - удаваним правочином Хмельницький апеляційний суд підтвердив рішення пр...

Хмельницький апеляційний суд підтвердив рішення про визнання договору дарування квартири - удаваним правочином

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 4

  • 0

  • 2644

Відключити рекламу
Хмельницький апеляційний суд підтвердив рішення про визнання договору дарування квартири - удаваним правочином - tn1_hmelnitskiy_apelyatsiyniy_sud_pidtverdiv_rishennya_pro_viznannya_dogovoru_daruvannya_kvartiri_udavanim_pravochinom_5cbe1507987b7.jpg

Хмельницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу кам’янчанки на рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, яким визнали договір дарування квартири - договором купівлі-продажу. Із відповідним позовом до суду першої інстанції звернувся колишній чоловік апелянтки. Він у судовому порядку хотів змінити вид договору і визнати його право власності на половину зазначеної квартири. Це своїми рішеннями зробили спочатку Кам’янець-Подільський міськрайонний, а згодом – Хмельницький апеляційний суди.

Згадайте новину: Висновки ВП ВС щодо застосування позовної давності до віндикаційних позовів держави та територіальних громад

Подружжя прожило разом сімнадцять років і розірвало шлюб 2017-го. 2012-го вони придбали квартиру на ім’я дружини. За словами чоловіка, ціна - 22 тисячі доларів, які передали продавцю під розписку і оформленням документів займалася дружина. А от його «колишня» має іншу версію – власниця помешкання його їй подарувала, бо та кілька років винаймала житло й сплачувала і орендну плату, і «комуналку». Справді - на квартиру оформлено не договір купівлі-продажу, а договір дарування. Тобто права на її частку чоловік не має. Про це він дізнався аж після розлучення – тоді й позвався до суду.

Під час судових слухань представники жінки вказували на пропущення строку позовної давності, однак суд встановив, що позивач взнав про своє порушене право при розірванні шлюбних відносин.

Суд дійшов висновку – щодо квартири було укладено удавай правочин. «Договір дарування квартири укладений та посвідчений приватним нотаріусом, є удаваним правочином, який приховує інший правочин - Договір купівлі-продажу, який насправді вчинили сторони. Таким чином, оскільки сторони уклали договір дарування для того, щоб приховати договір купівлі-продажу, застосовуються правила Цивільного кодексу, щодо купівлі - продажу квартири, яка була придбана подружжям у період шлюбу. А відтак суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача, щодо визнання договору дарування спірної квартири договором купівлі-продажу та визнання за ним права власності на 1/2 частину квартиру підлягають задоволенню» - йдеться у тексті рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, яке своєю постановою залишив без змін Хмельницький апеляційний суд.

Джерело: Судова влада України

  • 2644

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2644

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати