Головна Блог ... Новини Головний люстратор України Козаченко пішла у відставку Головний люстратор України Козаченко пішла у відст...

Головний люстратор України Козаченко пішла у відставку

Відключити рекламу
Головний люстратор України Козаченко пішла у відставку - tn1_0_59383400_1479815638_583431d691071.jpg

21 листопада глава департаменту люстрації Мін'юсту Тетяна Козаченко заявила про те, що термін її роботи на цій посаді завершився.

Чиновниця заявила, що ввечері піде на Майдан, щоб зустрітися з тими для кого це важливо. "Саме цей день є останнім робочим днем ​​на державній службі - посади директора департаменту з питань люстрації Мін'юсту", - написала Козаченко, додавши, що для неї символічно піти саме в день Революції гідності, щоб стримати слово і бути гідним і вільним.

Екс-люстратор подякувала тим, хто докладає зусиль щодо підтримки інституту очищення влади.

Згадайте новину: Козаченко: У нас люди не знають, що офшор - це легальний інструмент

Нагадаємо, що головна люстраторша України не отримає нову роботу за власним законом. Раніше вона заявила, що скоро закінчуються її 2 роки на державній службі і постає питання про пошук нової роботи. "Я декларувала, що готова піти на державну службу і посвітити тільки служінню державі 2 роки, як службі в армії. 2 роки скоро закінчуються. Скоро Вища кваліфікаційна комісія суддів обиратиме суддів Верховного суду і апеляційних судів. І контролювати це буде громадська рада.

Вспомните новость: В Украине люстрированы почти 1 тыс. человек, в т. ч. 40 судей, - Минюст

У такому органі я бачила б свою громадську діяльність в осяжному майбутньому. І в принципі я повинна всі шанси увійти до цієї Ради. Але заборонено бути членом Ради чесноти особі, яка за останні 5 років було на державній службі ", - заявляла Козаченко.

21 листопада на Майдані почалися зіткнення учасників мітингу націоналістів "Марш революції" і поліції. Поліція намагається перешкодити проносу шин. Але кілька радикалів все-таки змогли це зробити. Поліцейські хапають "шіноносцев" за ноги.

Департамент з питань люстрації звітує про 2 роки люстрації в Україні

ЗВІТ про результати збору та узагальнення інформації щодо реалізації Закону України «Про очищення влади» протягом двох років

Додаток до Звіту у таблицях.

Звіт про результати збору та узагальнення інформації про реалізацію Закону України «Про очищення влади» впродовж 2 років, підготовлений Департаментом з питань люстрації, дає відповідь на запитання, яким чином виконувався Закон, які досягнення та порушення мали місце.

16 жовтня 2014 року вступив в дію, підписаний Президентом України Петром Порошенком, Закон України «Про очищення влади».

Інтерв'ю: Тетяна Козаченко: Люстрація спрацювала на 98%, але є ганебні випадки її ігнорування у ГПУ, ДФС і АП

З цього моменту почався відлік процесу очищення органів державної влади та місцевого самоврядування від:

  • осіб, що здійснювали відповідні функції за час президентства В.Януковича;
  • колишніх співробітників органів, що мали стосунок до тоталітарного режиму часів існування СРСР;
  • а також посадовців, що не змогли підтвердити законність джерел набуття у власність наявного у них майна.

Метою створення Звіту є оприлюднення фактів про органи державної влади в Україні і їхню реальну участь у здійсненні процедури очищення влади, шляхом регулювання доступу до державних посад на підставах, затверджених парламентом.

Закон «Про очищення влади» - досягнув конкретних результатів.

  • 98% осіб, що займали керівні посади, визначені Законом, на підставі критеріїв здійснення очищення влади, більше не обіймають державних посад та не причетні до управління державою.
  • до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» внесено відомості щодо 934 осіб, що забезпечує прозорість та інформування суспільства про застосування заборон до осіб, що на момент застосування заборон перебували на державних посадах або будуть претендувати на зайняття посад в майбутньому. Таким особам закрито доступ до державних посад до 2024 року.

Вспомните новость: В Минюсте заявили, что ГФС наиболее сопротивляется люстрации

  • закон отримав схвалення міжнародних інституцій, попри численні спроби дискредитувати його з боку представників попереднього недемократичного режиму. Міжнародна спільнота підтримує Україну на шляху реформування і засвідчує, що цілі, які переслідує Законі «Про очищення влади», є правомірними.
  • лідерами у спротиві очищенню залишаються органи фіскальної служби (податкові та митні органи). Проте, органи ДФС закріплюють найбільші показники щодо звільнених – 258 осіб, водночас 8 високопосадовців ДФС досі залишаються на посадах.
  • проведення люстраційних процедур щодо перевірки майна посадовців було фактично нівельовано податковими органами, що не оновилися, і відповідно знівелювали Закон в цій частині.
  • досі залишається гострим питанням розгляду Закону в Конституційному Суді України, який більше 1,5 року не може прийняти рішення щодо конституційності його положень, не зважаючи на результатами 2 років очищення і досягнення позитивних результатів у їх запровадженні.

Люстрація в Україні досягла цілей превентивних заходів для можливості реформування, а найважливіше – є вже діючим процесом, що відповідає запиту українського суспільства до нових перетворень у функціонуванні державного апарату.

Джерело: Держінформ’юст

  • 1209

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1209

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст