0
0
1677
Мета представленої роботи – ознайомити читачів, що не є фахівцями в галузі патентування, що собою являє патент на винахід, патентна заявка, міжнародна заявка на винахід, які функції ці документи виконують та як застосовувати в сучасних ринкових умовах.
Користуйтеся консультацією: Проблеми інтелектуальної власності у запитаннях та відповідях
Що спонукає власників бізнесу захищати свою інтелектуальну власність?
Головним мотивом для захисту інтелектуальної власності є її наявність.
Кожен, хто коли-небудь щось розробляв або впроваджував, добре розуміє яка це не легка робота. Відповідно, по досягнені гарних результаті будь-який нормальний підприємець бажає мати гарантії, що його продукт, технологія або інші об’єкти ринку будуть захищеними від підробок, а у випадку виявлення таких, порушники будуть покарані.
Отже, якщо інтелектуальна власність є, то її треба захищати. Крім того, захищати необхідно не тільки ті продукти, технології тощо, які вже вийшли на ринок. Захист необхідний для технічних рішень, які знаходяться на стадії розробки. Для чого це необхідно? Справа в тому, що усе людство живе приблизно в однакових умовах доступу до надбань науково-технічного прогресу та до загальної інформації про ці досягнення. Тому, більшість прогресивних удосконалень завжди десь на поверхні, фахівці однієї галузі, як правило, знають проблеми своїх напрямків та працюють над їх вирішенням. Таким чином на різних полюсах планети з’являються однакові, або майже однакові винаходи. І перший той, хто першим встиг захистити.
Читайте статтю: Мікроорганізми як об’єкти винаходу (інформація для фахівців у галузі біотехнології)
Тепер перейдемо безпосередньо до теми захисту, заявки та патенту.
Щоб зрозуміти повністю яким чином відбувається зазначений захист, ми повинні усвідомлювати декілька речей.
По-перше, якщо щось відоме, воно вже не підлягає захисту. А відомим вважають те, наявність чого можна підтвердити. Іншими словами, будь-яка публікація, існування якої можна довести, є свідченням. З іншого боку, ця інформація повинна мати всі ознаки того, з чим її порівнюють.
По-друге, у більшості випадків кожен об’єкт окрім відомих компонентів, має ще невідомі. Тому, наявність інформації далеко не завжди буде означати, що винахід не має права на існування. Тобто, якщо існують відомості про подібну розробку, то це зовсім не заперечує можливість існування схожої, але кращої.
І, по-третє, щоб встановити чи є щось новим чи ні, необхідно мати всю інформацію про все близько схоже і порівнювати зі всією інформацією про той об’єкт, який треба дослідити.
Отже, розуміючи ці три правила, майже будь-яка розробка має право на існування лише тому, що кожен розробник знає яким чином покращити свою технологію або працює в цьому напрямку і незабаром буде це знати.
Яким чином складається заявка на винахід, які розділи містить і як проходить процес експертизи, все це є у законах, правилах та посібниках і всім цим займаються фахівці.
Ми ж коротко зазначимо, що патентна заявка має декілька розділів, в яких описана суть винаходу та найголовніший – «формула винаходу» який можна вважати головним з точки зору прав, які надає патент. Тому всі розділи опису патентної заявки спрямовані на те, щоб цей невеликий, в декілька рядків, або великий, на декілька сторінок розділ “формула” існував, захищав та надавав права своєму власнику в зазначеному обсязі.
Отже, процес отримання патенту починається з подання на реєстрацію до патентного відомства документів заявки, ці матеріали потім проходять експертизу, за результатами якої патентне відомство приймає рішення про внесення змін до матеріалів заявки, про видачу патенту або про відмову у видачі патенту. Тобто, спочатку подають заявку, яка потім може перетворитися на патент або ні, тобто діловодство за заявкою завершується реєстрацією патенту або відмовою у реєстрації.
Крім того, необхідно зазначити, що заявка може бути національною, тобто такою, що подана до відомства конкретної країни, або міжнародною, що подана за певною процедурою та певний час не стосується конкретної країни, а згодом, за бажанням заявника перейде у вибрану ним країну. Після проходження всіх етапів, передбачених національним/міжнародним патентним законодавством, і національна і міжнародна заявки або перетворюються на національні патенти або ні.
В Таблиці 1 цикл заявки зображено більш детально.
Також нагадаємо, що патент на винахід державні уповноважені органи охороняють 20 років за умови щорічної сплати збору за підтримання чинності та за умови не припинення дії патенту з причин, що вказані в законодавстві. Крім того треба розуміти, що хоча патентні закони в більшості країн мають схожі риси, однак мають і відмінності. Тому орієнтуватися завжди треба на конкретну країну.
Таким чином, винахідник, який має добре захищену технологію, може одержати захист і в інших країнах.
Що ж дає патент власнику?
По-перше, захист своїх технологій та продуктів від підробок.
По-друге, у випадку масштабування бізнесу, виробник може видавати ліцензії, що також дасть захист оригінальному продукту.
По-третє, у разі прийняття рішення про частковий або повний продаж бізнесу, власник може продати частково або повністю і патенти.
І четверте, власник патенту може і не мати власного бізнесу, але мати патент на технологію і, відповідно, продавати повністю або частково права на використання технологій або продуктів за своїм патентом.
Також, важливим є те, що в більшості випадків патентні заявки можна використовувати у сфері бізнесу майже так само, як і патенти, за виключенням варіантів, коли необхідні остаточні рішення і видані патенти. Тобто, власник заявки може захищати свої об’єкти (існує тимчасова охорона), попереджати порушників, передавати повністю або частково права на заявки та інші дії, що дозволяє закон.
Треба зазначити, що способів використання патентів та патентних заявок дещо більше, однак це вже сфера компетентності фахівців права інтелектуальної власності та взагалі окрема тема.
Висновок
Автор консультації: Гаврилей Лариса Миколаївна
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
144
Коментарі:
0
Переглядів:
834
Коментарі:
1
Переглядів:
321
Коментарі:
0
Переглядів:
225
Коментарі:
0
Переглядів:
301
Коментарі:
0
Переглядів:
566
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.