0
0
10
На Курщині ЗСУ ведуть війну, схожу за тактикою з діями партизанських загонів, і завдяки цьому протистоять ворогу, що переважає по чисельності в 10 разів, і контролюють чималу територію. Про це ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман сказав в ефірі Київ24, коментуючи динамічно- маневрену війну українських сил на території РФ.
"Динамічна - це означає, що ми ведемо оборону не в позиційний спосіб. Є декілька видів оборони. Оборона може бути не тільки позиційною, як це, наприклад, на Покровському напрямку на Донеччині, коли ми тримаємо позиції в певних фортифікаціях і якщо доводиться відходити, то відходимо на нові позиції. Крім такої, є ще маневрена, мобільна, точкова оборона, тобто оборона, яка не передбачає чіткої лінії розмежування. Робиться для того, щоб завдати максимальної шкоди ворогу, переміщуючись, уникаючи лобових зіткнень з переважаючими силами. На Курщині саме таким чином ми діємо", - зазначив Гетьман.
За його поясненням, динамічна ситуація полягає в тому, що ми переміщуємось та уникаємо бойових зіткнень, але примушуємо ворога тримати там велику кількість своїх сил.
"Ворог намагається вступити в бій з нашими підрозділами, тому що вони переважають чисельно - там від 3 до 10 разів. Це безглуздя вступати в бій десь в полі, чи в лісі, не маючи фортифікацій, з ворогом, який в 10 разів тебе переважає. Тому ми уникаємо. Це можна умовно порівняти, швидше, з партизанською війною… Це не партизанська війна, це просто тактика схожа з діями партизанських загонів", - сказав військовий експерт.
На переконання Гетьмана, росіяни навряд чи зможуть виконати наказ глави Кремля Володимира Путіна відбити Курщину до 20 січня 2025 р., якщо не збільшать там вагомо свої сили:
"Це ж не перше завдання, яке він (Путін) дав з вказанням термінів звільнення Курщини. Було до 1 жовтня, до 1 листопада, до Нового року, потім до 1 лютого, зараз підкоригували до 20 січня. Вдасться чи не вдасться? Сподіваємось, що не вдасться. Тими силами та засобами, які там зараз є в росіян, думаю, що не вдасться. Якщо вони долучать ще якісь сили, тоді перевага буде не в 10 разів, а в 20 разів, то там триматись (українським силам) вже сенсу особливого немає".
Однак він не відкидає, що РФ може в рази збільшити свої сили в Курській області. Гетьман пояснив важливість повернення цих територій для Путіна, назвавши наш контроль над російськими територіями "суттєвим козирем" в разі початку переговорів про зупинення війни.
"В разі замороження війни по нинішній лінії розмежування (в тому числі яка на Курщині), Путіну будуть казати, що він пішов на домовленість з США і віддав частину власних територій. На цьому закцентуються, що він пішов на поводу в американців. А для нього це неприпустимо… Тому йому вкрай необхідно звільнити ці території", - наголосив Гетьман.
І відмовитись від пропозицій з боку США Путін не зможе, каже Гетьман, бо будуть серйозні "додаткові умови" про те, що буде, якщо він не виконає.
"Вже були натяки на те що може відбутися. І не виконати ті умови, які будуть ставити наші партнери для того, щоб зробити перемир’я, він не може. Тому Путін в такій розтяжці дуже серйозній. Він буде кидати додатково сили. Думаю, що на Курщині бойові дії посиляться і цілком можливо, що туди додадуть росіяни суттєві сили. Там може бути не 45 тис., а 100-150 тис. Бо для Путіна це вкрай неможливо, щоб наші військові під час можливого перемир’я залишились на території РФ", - сказав Гетьман.
Раніше видання Укрінформ, посилаючись на високопоставлене джерело у ЗСУ, повідомило, що через Курську операцію ЗСУ Росія відмовилася від планів наступу на Запоріжжя. Джерело додало, що на початку Курської операції росіяни мали на тому напрямку 40 тисяч своїх військових, а наразі стягнули туди вже близько 59 тисяч.
Водночас The Washington Post написав, що Росія планує повернути контроль над Курською областю до початку можливих мирних переговорів за адміністрації нового президента США Дональда Трампа. Журналісти наголосили, що Росія почала розуміти, що Курська область може стати одним з важелів тиску на можливих перемовинах.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
450
Коментарі:
0
Переглядів:
428
Коментарі:
0
Переглядів:
552
Коментарі:
0
Переглядів:
351
Коментарі:
0
Переглядів:
306
Коментарі:
0
Переглядів:
396
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.