Головна Посилання ... Договір про нерозголошення інформації в Україні: що потрібно знати Договір про нерозголошення інформації в Україні: щ...

Договір про нерозголошення інформації в Україні: що потрібно знати

Допустимо, ви власник кондитерської та виготовляєте тістечка за унікальним сімейним рецептом. Але замовлень багато і ви не встигаєте виконувати їх самостійно. Логічно, що ви наймете помічника, але ви володієте секретним рецептом і не хочете його розголошувати. Як ви збережете його в таємниці?

Відповідь проста — підписати договір NDA про нерозголошення інформації. 

Що таке NDA?

Якщо коротко, то NDA — це юридичний документ, що зобов'язує людей тримати в таємниці певну інформацію. В ньому чітко визначено яка інформація вважається конфіденційною, коли та за яких умов цю інформацію можна розкривати та які санкції будуть застосовані у разі порушення договору. 

Щодо того, яка інформація може бути конфіденційною, то жодних обмежень не встановлено. Ось кілька прикладів:

  • комерційна таємниця — ноу-хау, маркетингові стратегії, цінова політика та інше;

  • персональні дані — імена, адреси, номери телефонів тощо;

  • наукові та технічні розробки — винаходи, нові технології, дослідницька інформація;

  • фінансова інформація — звіти про доходи, прогнози економічного зростання на інше;

  • будь-яка інша інформація, яка несе дійсну чи потенційну цінність. 

Коли потрібно готувати договір NDA 

Договір про нерозголошення потрібен в багатьох ситуаціях.

  • Переговори. Коли сторона буде вести переговори про потенційну співпрацю робитиме ділову пропозицію або пропонує спільний проєкт. 

  • Укладення договорів. NDA може знадобитися при купівлі-продажу, оренді, наданні послуг тощо.

  • Обмін інформацією. Коли ви ділитесь конфіденційними даними з партнерами, інвесторами, консультантами.

  • Працевлаштування. При влаштуванні на нову роботу роботодавець може надати комерційну таємницю для ознайомлення в такому разі підписується NDA.

Це далеко не повний перелік ситуацій. Такий документ потрібний у будь-якій ситуації, коли потрібно зберегти інформацію в таємниці. 

Як укласти договір про нерозголошення

NDA - це юридичний документ, тому до його складання та підписання слід підходити з увагою. Найкраще звернутися до юриста, який допоможе визначити, яка інформація буде визнана конфіденційною, сформулювати чіткі та зрозумілі умови та прописати наслідки їх порушення. 

Наприклад, юридична компанія Dextra Law має значний досвід у складанні та підписанні договорів NDA. 

Пам'ятайте, договір про нерозголошення даних — не просто формальність. Це важливий інструмент, який допоможе зберегти дані та убезпечити бізнес.

Переглядів : 222
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати