Головна Блог ... Новини Догляд за людиною. Нові обмеження, як підстава відстрочки щодо мобілізації Догляд за людиною. Нові обмеження, як підстава ві...

Догляд за людиною. Нові обмеження, як підстава відстрочки щодо мобілізації

Відключити рекламу
 Догляд за людиною. Нові обмеження, як підстава відстрочки щодо мобілізації - a0c574d7fc6b0484753b6154b9c2f2c2.jpg

Закон про посилення мобілізації передбачає автоматизоване запобігання спробам оформити на одну особу з інвалідністю кількох доглядачів.

Нова частина 9 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яка регулює питання відстрочки від призову, визначає, що «Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ НЕМОЖЛИВІСТЬ НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ БІЛЬШЕ НІЖ ОДНОМУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНОМУ з підстав, зазначених у пунктах 9–14 частини 1 цієї статті» Тобто..

Якщо військовозобов’язаний матиме намір якимось чином оформити відстрочку з підстави догляду, але в особи, яка потребує догляду, вже буде доглядач, це буде видно у Реєстрі «Оберіг», і ВІДПОВІДНЕ ОФОРМЛЕННЯ МАЄ БУТИ АВТОМАТИЧНО ЗАБЛОКОВАНЕ.

СТРИМ: Новый закон о мобилизации принят. В ТЦК явиться всем!!!

ПРО ЯКІ КАТЕГОРІЇ ОСІБ ЙДЕ МОВА?

1️. Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком МСЕК чи ЛКК потребують постійного догляду (пункт 9 частини 1 статті 23 Закону).

2️. Опікун особи, визнаної судом недієздатною (пункт 10 частини 1 статті 23 Закону).

3️. Які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи (пункт 11 частини 1 статті 23 Закону).

4️.Які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів (пункт 12 частини 1 статті 23 Закону).

Згадайте новину: З якими хворобами звільняють від мобілізації – повний перелік

5️. Які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі) (пункт 13 частини 1 статті 23 Закону).

У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може ЛИШЕ ОДНА ОСОБА З ЧИСЛА ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ за вибором такої особи з інвалідністю

6️. Члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею (НЕ БІЛЬШЕ ОДНОГО та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я) (пункт 14 частини 1 статті 23 Закону).

У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи

 

 • 2829

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2829

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст