Головна Блог ... Новини До кінця війни в Україні може залишитися всього 25 мільйонів осіб, - соціолог До кінця війни в Україні може залишитися всього 25...

До кінця війни в Україні може залишитися всього 25 мільйонів осіб, - соціолог

 • 0

 • 0

 • 39

Відключити рекламу

За найгіршого сценарію Україна може вийти з війни з 25 мільйонами населення. Однак втрати на фронті становитимуть мізер порівняно з кількістю тих, хто виїхав із країни. Про це в інтерв'ю OBOZ.UA розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

"Демографічна ситуація у нас дуже погана. При цьому кількість загиблих на фронті незрівнянна з кількістю тих, хто виїхав за кордон і не планує повертатися", - заявив він.

Паніотто зазначив, що наразі близько 6 мільйонів українців перебувають у Європі як біженці, ще 1-2 мільйони опинилися в Росії. За оцінками, з кожним місяцем на 100-150 тисяч зростає кількість тих, хто вже ніколи не повернеться назад в Україну.

"Таким чином, наші головні втрати з точки зору демографії - це люди, які не повернуться. Демографи кажуть, що за найгіршого розкладу після закінчення війни нас може залишитися близько 25 мільйонів. Але ніхто не знає, коли війна скінчиться", - каже соціолог.

За його словами, проблему неповернення біженців посилює негативне ставлення до них з боку громадян, які залишаються в Україні. Поки що цей негатив вихлюпується в соцмережах, і не особливо помітний в соцопитуваннях. Але біженці теж користуються цими ж соцмережами і все бачать, каже Паніотто.

Демографічні проблеми України

Як писав УНІАН, в умовах повномасштабної війни народжуваність в Україні різко скоротилася, поглибивши демографічну кризу, яка і так посилюється протягом останніх 10 років. За словами експертів, сама війна і пов'язана з нею мобілізація відіграє тут лише опосередковану роль.

Також ми розповідали, що кількість чоловіків віком від 18 до 30 років в Україні зовсім невелика, що пов'язано з низькою народжуваністю на початку 2000 років. Це негативно впливає на мобілізаційний ресурс і подальшу народжуваність.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 39

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 39

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст