Головна Блог ... Новини "Для РЕШАЛ"! За посередництво у «вирішенні питань» в судах буде загрожувати позбавлення волі до 15 років з конфіскацією "Для РЕШАЛ"! За посередництво у «вирішенні питань»...

"Для РЕШАЛ"! За посередництво у «вирішенні питань» в судах буде загрожувати позбавлення волі до 15 років з конфіскацією

Відключити рекламу
\

Народні депутати зареєстрували законопроект, за яким вводиться відповідальність за посередництво у «вирішенні питань» в судах.

Суддям та адвокатам буде загрожувати від 10 до 15 років позбавлення волі за корупційні правопорушення. Крім того, до 15 років можуть отримати так звані «посередники». Відповідний законопроект про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за корупційні кримінальні правопорушення у сфері правосуддя 29 червня зареєстровано під номером 9438. Авторами виступають народні депутати Денис Маслов, Євгенія Кравчук, Микола Стефанчук, Роман Бабій, Ігор Фріс та інші. (Джерело: Судово-юридична газета )

Як вказують автори, «у ЗМІ регулярно з’являються повідомлення про окремі обурливі приклади негативної поведінки суддів, які порочать звання судді та підривають авторитет системи правосуддя в очах усього суспільства та будь- якого стороннього спостерігача».

Крім того, необхідність змін, на їх думку, доводить кейс із затриманням Всеволода Князєва.

«Це стало безпрецедентною в історії української держави подією, яка істотно зашкодила авторитету та суспільній довірі до судової влади та інститутів правосуддя, а також підірвала довіру міжнародних партнерів до тих кроків, які Україна втілює у сфері верховенства права», - зазначають автори.

Отже, в зв’язку із цим та на виконання рішення РНБО пропонується доповнити Кримінальний кодекс розділом і низкою статей, які визначатимуть відповідальність за корупцію у сфері правосуддя.

Зокрема, запропоновано встановити, що пропозиція чи обіцянка судді надати йому або третій особі хабар, а так само надання такого хабаря за прийняття чи неприйняття суддею на користь того, хто пропонує, обіцяє чи надає хабар, чи на користь третьої особи, судового рішення під час дії воєнного стану караються позбавленням волі від 10 до 15 років.

В той же час, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання суддею хабаря, а так само прохання надати такий хабар для себе чи третьої особи за прийняття чи неприйняття таким суддею на користь того, хто пропонує, обіцяє чи надає хабар, чи на користь третьої особи, судового рішення під час дії воєнного стану караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Також передбачається покарання за так зване «посередництво».

Зокрема у статті 370-3 (Вплив на прийняття судового рішення суддею) передбачається встановити, що під час війни:

  • пропозиція, обіцянка або надання хабаря особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за такий хабар або за надання хабаря третій особі вплинути на прийняття суддею судового рішення, а також
  • прийняття пропозиції, обіцянки або одержання хабаря для себе чи третьої особи за вплив на прийняття суддею судового рішення, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання хабаря караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Автор новини: Наталя Мамченко

  • 2248

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2248

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст