Головна Посилання ... Для чого потрібна технічна інвентаризація будинку? Для чого потрібна технічна інвентаризація будинку?...

Для чого потрібна технічна інвентаризація будинку?

Для чого потрібна технічна інвентаризація будинку?

На сьогоднішній день технічна інвентаризація будинку є обов’язковим заходом, без якого ніяку дію з нерухомим майном ви не проведете.

Відповідно до законодавства технічна інвентаризація це комплекс робіт з метою визначення складу, фактичної площі, об'єму, технічного стану та фізичного зносу об'єктів нерухомого майна з виготовленням відповідних документів. Результатом проведеної технічної інвентаризації нерухомості є технічний паспорт. Послугами з технічної інвентаризації у Києві, Київській області, а також по всій Україні займається компанія BTIDP.

Є первинна технічна інвентаризація - інвентаризація, яка проводиться вперше. Це обов’язкова процедура після завершення будівництва нового будинку як приватного, так і багатоквартирного, реконструкції будинку. Без технічного паспорта ви не зможете ввести об’єкт нерухомості в експлуатацію.

І є поточна технічна інвентаризація - інвентаризація, яка встановлює зміни технічних або якісних характеристик об'єктів нерухомого майна за певний період часу після первинної інвентаризації. Проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічного паспорту здійснюється за ініціативою власника.

Нагадуємо, що з 1 серпня 2021 року вся інформація про технічну інвентаризацію вноситься до єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Інженер з технічної інвентаризації  несе відповідальність за достовірність та повноту внесених даних до цієї системи.

Слід зазначити, що бюро технічної інвентаризації, приватизацію і реєстрацію права власності на нерухоме майно не здійснює. Не надає дозвільних документів на реконструкцію, перепланування, узаконення самочинного будівництва та інших дозволів, а також не присвоює поштову адресу.

Технічна інвентаризація будинку необхідна у таких випадках:

  • При проведенні державної реєстрації права власності на будинок;

  • Після проведеної реконструкції, перепланування будинку;

  • При реєстрації права власності на майно, яке виникло в результаті поділу, виділу, об’єднання об’єктів;

  • При здачі нового будинку в експлуатацію;

  • При оформленні спадщини на будинок;

  • При оформленні приватизації будинку;

  • При втраті старого технічного паспорту БТІ;

  • При переведенні садових (дачних) будинків в житлову нерухомість;

  • При виконанні рішення суду;

  • При бажанні власника оформити технічний паспорт, за його заявою.

Хто може бути заявником при виготовленні техпаспорта?

В залежності від типу об'єкта, звернутись за виготовленням технічного паспорта може:

  • Власник об’єкта незавершеного будівництва;

  • Власник об’єкта нерухомого майна;

  • Спадкоємець майна (при наявності запиту нотаріуса);

  • Особа, яка має інші речові права на об’єкт нерухомості або земельну ділянку, на якій такий об’єкт розташований;

  • Орган, якого уповноважено управляти майном.

Що потрібно для того, щоб замовити технічний паспорт?

Для того, щоб виготовити технічний паспорт необхідно подати:

  • ідентифікаційний код, паспорт власника будинку;

  • правовстановлюючі документи на будинок (при наявності);

  • старий технічний паспорт (при наявності);

  • копія документа, що посвідчує право на земельну ділянку (наприклад, державний акт про право власності на земельну ділянку чи інший документ).

Який термін дії технічного паспорта?

Згідно з законодавством технічний паспорт не має терміну дії, але оновлювати та вносити зміни в нього необхідно. Також проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічного паспорта є обов'язковою, якщо проведена інвентаризація виявила зміни стану об’єкта.

Однак, в інструкції про порядок проведення інвентаризації нерухомого майна,   зазначено, що при оформленні техпаспорта на квартиру, дачний будинок, приватний будинок, гаражі машиномісце, на титульному листі необхідно ставити примітку про те, що дані технічного паспорта актуальні протягом одного року з дати проведення інвентаризації. При оформленні техпаспорта на комерційні, громадські та виробничі будівлі, примітка про актуальність даних не ставиться.

Але на практиці, не дивлячись на те, що чіткого визначення терміну придатності техпаспорта БТІ на нерухомість немає, при оформленні угод нотаріус або реєстратор може вимагати оформлення нового документа.

Переглядів : 50
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст