Головна Блог ... Консультації від юристів Чому і де не можна пити алкоголь і що Вам за це буде Чому і де не можна пити алкоголь і що Вам за це бу...

Чому і де не можна пити алкоголь і що Вам за це буде

Відключити рекламу
 - tn1_3cffcd2c7145588f9a061b8dbb9bf0c6_6120b41db7e63.jpg

Зміст:

Всім давно відомі висновки вчених про шкоду алкоголю, особливо, якщо має місце зловживання такими напоями, але чи всі в курсі, що в цю сферу нашого життя втрутилась і держава? А саме на Законодавчому рівні обмежила вживання алкогольних і слабоалкогольних напоїв.

З якою метою держава обмежує нас у вживанні алкоголю

штраф за розпиття спиртних напоїв Стаття 3 Конституції України говорить: людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні як найвища соціальна цінність.

Держава, піклуючись про здоровий спосіб життя населення, направляє свою політику на обмеження шкідливого впливу споживання алкоголю, яка полягає в наступному:

  • здійснює пропаганду здорового способу життя, вільного від споживання алкогольних напоїв;
  • включає в загальноосвітні та професійні освітні програми всіх навчальних закладів України інформацію про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв, а також про переваги здорового способу життя;
  • створює економічні та правові умови, що сприяють зменшенню споживання алкогольних напоїв;
  • інформує про шкоду надмірного споживання алкогольних напоїв;
  • організовує лікування алкогольної залежності;
  • протидіє незаконному ввезенню та обігу алкогольних напоїв.

Користуйтесь консультацією: Судово-медична експертиза алкогольного та наркотичного сп'яніння

Де не можна пити алкоголь

розпиття спиртних напоїв в загальних місцях Місця, де можна розпивати спиртні напої вказані в Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, використовуваних в електронних сигаретах, і пального». І кодексом України про адміністративні правопорушення встановлено обмеження щодо вживання алкоголю. Так заборонено розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях, які перераховані нижче:

  • в установах охорони здоров'я;
  • в навчальних закладах;
  • в громадському транспорті, в тому числі в транспорті міжнародного сполучення;
  • на зупинках транспорту;
  • в підземних переходах;
  • в установах культури;
  • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
  • на спортивних майданчиках;
  • на дитячих майданчиках;
  • в ліфтах і таксофонах;
  • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах;
  • у місцях проведення спортивних змагань за участю дітей;
  • в парках, скверах;
  • на вулиці.

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, а також вин столових.

З чого випливає висновок, що заборонено розпивання спиртних напоїв на вулиці, в парку, сквері і в громадському місці, яке законодавець тлумачить як частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно , періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Де можна розпивати спиртні напої

Закон дозволяє вживати вина столові на території санаторіїв у спеціально відведених місцях.

Не буде покарання за розпивання спиртних напоїв під час перебування в підприємствах торгівлі та громадського харчування (кафе, ресторани, клуби тощо), в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування.

При відвідуванні закритих спортивних споруд дозволено брати з собою пиво, але тільки в пластиковій тарі.

Також немає заборони на вживання алкоголю вдома, в гостях, на дачі тобто в місцях приватної власності.

Яка відповідальність передбачена за порушення правил вживання алкоголю

За розпивання спиртних напоїв у громадських місцях Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність. Відповідно поліція виносить протоколи і передає адміністративні матеріали в суд для притягнення винної особи до відповідальності.

Тільки з початку 2021 року судами прийнято більше 3000 Постанов щодо покарання осіб за вживання алкоголю в недозволених місцях.

Так відповідно до ст. 178 вищезазначеного Кодексу за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у місцях, де не можна пити алкоголь, і перебувати в громадських місцях у п'яному вигляді, накладається покарання, а саме попередження або накладення штрафу в розмірі від 17 грн до 85 грн.

А повторне розпивання алкоголю в громадському місці протягом року після накладення адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 51 грн до 119 грн.

Покарання за розпивання спиртних напоїв двічі протягом року здійснюється у вигляді штрафу у розмірі від 102 грн до 136 грн або громадських робіт на термін від двадцяти до тридцяти годин, або виправних робіт на термін від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Відповідальність за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, а також появу в нетверезому вигляді в місцях зазначених вище неповнолітнім несуть батьки за ст. 184 вищезазначеного Кодексу, яка тлумачить це як невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків по вихованню дітей. Адміністративний штраф за розпивання спиртних напоїв неповнолітнім для батьків складає від 850 грн до 1700 грн.

Також Законом передбачена стаття за розпивання спиртних напоїв на роботі, за якою загрожує штраф від 51 до 85 грн. А начальникам відділів і підрозділів та інших керівників при вживанні алкоголю з підлеглими штраф становить від 68 до 102 грн. (Ст. 179 КУпАП).

Хочеться відзначити, що обмеження, які введені державою щодо заборони вживання алкоголю в певних місцях цілком виправдані, адже за даними досліджень алкоголь - це перша причина смертності та інвалідності для людей у ​​віці 15-49 років і сьома причина для всіх вікових груп в світі. Тому нам не тільки забороняють вживання алкоголю в певних місцях і встановлюють вік з якого дозволене його придбання/продаж (з 18 років), а й також вводять інші обмеження, а саме: забороняючи реалізацію алкоголю без ліцензії і в супермаркетах в нічний час.

Важливою новиною є те, що в майбутньому можливо будуть прийняті жорсткіші заходи щодо алкоголю, оскільки 19 липня цього року під № 5805 вже зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального" по реалізації алкогольної і тютюнової продукції в спеціалізованих магазинах.

Суть змін полягає в тому, що депутати пропонують здійснювати продаж алкоголю і тютюнових виробів виключно в спеціалізованих стаціонарних торгових точках (магазинах), де не будуть продаватись інші товари. Тобто планується прибрати алкогольну і тютюнову продукцію з полиць супермаркетів і інших магазинів, в яких продаються продукти харчування, товари дитячого асортименту або спортивні товари.

Законопроектом також вносяться зміни щодо запровадження значних штрафних санкцій за порушення умов реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Метою законопроекту є посилення охорони здоров'я та державне забезпечення сприяння здорового способу життя.

Якщо Вам потрібна послуга професіонала, скористайтесь сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.

Автор консультації: Олена Карпенко

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 10842

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10842

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати