4
1
662
Багато фахівців сьогодні вважають, що лікарям варто призначати вправи і фізичну активність як ліки. І я серед них. Бо недарма гіподинамію, або малорухливий спосіб життя, називають другим курінням. Неприємні відчуття у попереку та шиї, збільшення ваги — це лише верхівка айсберга. Ось прихований від загалу букет різноманітних захворювань, які спричиняє брак руху: цукровий діабет, гіпертонія, атеросклероз, захворювання опорно-рухового апарату, порушення функцій мозку, пришвидшене старіння.
Не кажучи вже про дискомфорт від різних побутових завдань, обмеження у форматах відпочинку, нижчу продуктивність праці і креативність на роботі, неможливість обслуговувати себе самостійно у похилому віці тощо.
ТАБЛОИД: Эволюция наоборот: ученые смоделировали внешность человека в 3000 году
На все це накладається низький рівень знань щодо здоров'я, погане розуміння наслідків неактивності і ще гірше розуміння, як з цим можна боротися. Багато людей перебувають у полоні уявлень, що фізична активність — це обов'язкові виснажливі тренування, на які бракує часу і сили волі. Хоча сила волі — це не якась дана від природи чеснота, а сукупність цілої низки чинників: від міцного здоров'я і генетично високого рівня енергійності до рівня втоми і психологічної тривожності конкретної людини. Якщо вам на щось бракує сили волі, то зазвичай вам бракує інших речей. Або те, на що бракує сили волі, не в топі пріоритетів, на які насамперед спрямовують зусилля, час, гроші тощо.
Сила волі — це батарейка, заряд якої витрачається на всі наявні життєві завдання і проблеми — від особистої гігієни до переживань щодо наслідків війни. Поки здоров'я не пріоритет номер один, поки немає розуміння, що рух — це питання життя і смерті, поки ви вважаєте, що тренування — це суцільний біль і страждання годинами, ви будете вважати, що вам бракує волі на рухову активність.
ВООЗ радить нам щонайменше 150 хвилин на тиждень фізичної активності середньої інтенсивності (а краще 300+) або 75 хвилин (а краще до 150) активності високої інтенсивності.
ТАБЛОЇД: Як вберегти спину від болю: поради від нейрохірурга
Середня інтенсивність: ви можете підтримувати розмову під час активності, але з певними зусиллями, це 5-6 балів за 10-бальною шкалою інтенсивності.
Висока інтенсивність: все, що потребує більших зусиль, підтримувати розмову під час активності неможливо, і це хоча б 7-8 за 10-бальною шкалою оцінки інтенсивності. Виходити на інтенсивність 9-10, якщо ви не тренуєтеся регулярно, недоцільно і небезпечно. На все свій час.
Якщо ви зовсім мало рухаєтеся тривалий час, маєте хронічні захворювання або давно не були у лікаря, маєте якісь больові або дискомфортні відчуття у тілі, якщо найменша активність викликає у вас дискомфорт, то, по-перше, вам обов'язково треба проконсультуватися з лікарем щодо обмежень у руховій активності, а по-друге, починати потрібно з малих інтервалів руху низької інтенсивності (3-4 за 10-бальною шкалою). Є люди, для яких 10-20 хвилин безперервного ходіння на день 3-5 разів на тиждень у дуже повільному темпі вже будуть тренуванням. І це та точка, з якої варто починати. І дуже повільно нарощувати кількість хвилин та інтенсивність тренувань. Буквально по 10% на тиждень.
Треба враховувати, що йдеться не про тренувальну активність, а про загальну фізичну активність. Ми можемо дуже сильно вплинути на наш фізичний і психологічний стан за допомогою нетренувальної побутової повсякденної активності. А якщо вже говорити про тренування, то це можуть бути найпростіші рухи і мінімальні часові вкладення, принаймні на початку. Звісно, якісний ґрунтовний тренувальний план дасть вам ще кращі результати. Але з чогось треба почати. І навіть морально до тренувальної активності треба ще дозріти багатьом людям.
ТАБЛОИД: Как избежать болей в спине, работая на удаленке: пять простых советов
Що можна зробити вже зараз для того, щоб покращити свій стан і почати привчати своє тіло до регулярного руху, навіть якщо у вас немає часу, сил на якісь серйозні тренування і грошей на персонального тренера?
Автор: Аліса Пивоварчик
Джерело: speka.media
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
23364
Коментарі:
0
Переглядів:
1247
Коментарі:
0
Переглядів:
502
Коментарі:
1
Переглядів:
327
Коментарі:
3
Переглядів:
586
Коментарі:
0
Переглядів:
1175
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2023 «Протокол». Всі права захищені.
Маю сидячу роботу, тому з часом почав турбувати тупий періодичний біль у попереку. Обстежилася, начебто нічого серйозного не знайшли, біль виникає саме через малорухомий спосіб життя, постійне сидіння. Щоб позбавитися болю, періодично проходжу курс ударно-хвильової терапії https://klinika-bilacerkva.com.ua/udarno-khvylova-terapiia/ раджу звернути увагу на цей метод фізіотерапії, він вирішує багато проблем зі здоров'ям, від атрофії м'язів до целюліту та п'яткової шпори.