Головна Посилання ... Чи варто вибрати шиповані шини? Плюси і мінуси

Чи варто вибрати шиповані шини? Плюси і мінуси

Купити резину з шипами чи липучки – питання, яким задаються водії напередодні зимового сезону. Навіть експерти шинної галузі не можуть дати однозначної відповіді. Все залежить від кліматичних умов, у яких взимку доводиться їздити кожному водієві.

В деяких європейських країнах автошини з шипами заборонені законодавством через шкоду, яку сталеві штифти завдають дорожньому покриттю. У багатьох із них зимовий клімат помірний, а дороги вчасно очищаються від снігу. Більшість водіїв не морочиться, яку зимову резину купити, і цілий рік використовує комплекти літніх шин. Якщо погодні умови стають складнішими, на колеса натягуються металеві ланцюги.

В країнах Скандинавії закони протилежні – тут узимку обов'язково потрібно взувати колеса у шиповані шини. Все через сильні морози і велику снігову масу, яка випадає в холодну пору регулярно.

Як правильно вибирати зимові шини

Шиповані шини купити можна в спеціалізованих магазинах або інтернеті. Але потрібно знати, як їх правильно вибирати, щоб у процесі експлуатації не виникало проблем. Насамперед увагу варто звернути на розмір, який рекомендований автовиробником і вказується в техпаспорті транспортного засобу.

Шинні компанії наносять маркування на боковині покришок. Наприклад, 190/75 R15C, де:

 • 190 – ширина (мм);

 • 75 – висота (відсоткове співвідношення до ширини);

 • R – радіальна конструкція;

 • 15 – під конкретні шини диски потрібно купити з діаметром 15 дюймів;

 • C – резину можна встановлювати на мікроавтобуси та негабаритні вантажні авто.

Ширші покришки – це збільшена площа контактної плями з дорожнім покриттям. Цим покращується якість розгону та гальмування, що важливо на обледенілих дорогах. Але є й недоліки таких шин – ціна вища, збільшується витрата палива та підвищується ризик аквапланування, коли машина заїжджає в калюжу.

Типи шипів

На ринку купити шиповану резину можна не лише від різних виробників. Відрізняється вона формою вмонтованих на протекторі шипів, від чого прямо залежить якість їзди за певних умов:

 1. Круглі. Найдоступніший за ціною та популярний серед водіїв варіант. Найчастіше вилітають із протектора, підійдуть для експлуатації у міських умовах.

 2. 4-гранні. Гострі грані добре вгризаються в зледенілі покриття, їх основна перевага - проходження поворотів. З недоліків – швидше зношуються та можуть обламуватися.

 3. 5-гранні. Ще краще зчеплення, але порівняно швидко грані стираються, після чого шипи набувають круглої форми.

 4. 6-гранні. Такий вид запатентований провідним виробником зимових шин – компанією Nokian. Шість гострих кутів максимально вгризаються в льодове покриття, чим забезпечується оптимальне зчеплення на швидкісній засніженій або зледенілій трасі. Недолік – ще швидше стираються через підвищені навантаження, а ціна вища за інші види.

Під зимову резину з будь-яким типом шпильок потрібно купити диски сталевого типу. Тільки вони здатні витримувати підвищені навантаження, з якими стикаються колеса авто взимку.

Плюси та мінуси зимових шин з шипами

До переваг зимових шин з шипами відносяться краще зчеплення на слизьких трасах та укорочений гальмівний шлях. Така резина підходить водіям, яким часто доводиться їздити по неочищених від снігу і льоду дорогах.

Недоліків набагато більше:

 • ціна вища, ніж на класичні липучки;

 • на сухих та мокрих дорогах підвищується ризик занесення;

 • підвищена шумність від контакту сталевих штифтів із асфальтом;

 • псується дорожнє покриття;

 • швидко зношуються.

Яку купувати зимову резину для автомобіля – вирішувати має кожен водій індивідуально. Головне, врахувати всі «За» і «Проти», щоб підібрати варіант, який забезпечить максимальну безпеку водію та оточуючим.

Переглядів : 411
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст