Головна Блог ... Новини Чи справді собаки можуть сміятися: відповідь ветеринара Чи справді собаки можуть сміятися: відповідь ветер...

Чи справді собаки можуть сміятися: відповідь ветеринара

  • 0

  • 0

  • 8

Відключити рекламу

У людському розумінні сміх є фізіологічною реакцією на гумор. Попри те, що собаки можуть бути грайливими, багато хто задається питанням, чи можуть вони сміятися. Тому ветеринарний лікар Отем Медден розповіла для petMD, чи мають таку реакцію собаки.

За її словами, людський сміх складається з ритмічних, воказілованих, видихальних або мимовільних дій. Звук може бути будь-якою варіацією, до прикладу, "ха-ха" або "хо-хо". Однак собаки видають схожий звук через сильне дихання, а саме варіацію "гав-гав". 

Як все ж собаки сміються?

Відомо, що вигляд собачого сміху описав зоолог Конрад Лоренц у своїй книзі "Людина зустрічає собаку". Зокрема він писав: 

"...відкриті щелепи, з яких видно язик, і нахилений кут рота, що тягнеться майже від вуха до вуха, створюють ще сильніше враження сміху. Цей "сміх" найчастіше можна побачити у собак, які граються з господарем, і які стають настільки збудженими, що незабаром починають задихатися".

Також собаки використовують мову тіла, аби запросити людину до гри. Ці поведінкові сигнали складаються з ігрових поклонів, ударів лапами та стрибків з розслабленою поведінкою.

Чи є у собак почуття гумору?

У Американській психологічній асоціації зауважили, що собаки мають розумові здібності та можливості 2-2,5-річної людської дитини. Це, швидше за все, є причиною їхньої веселої, грайливої натури. 

Водночас Чарльз Дарвін став першим вченим, який помітив, що собаки мають почуття гумору. 

"Як і у людей, почуття гумору у собак є індивідуальним. Дослідження також показують, що певні породи собак мають більш розвинене почуття гумору, ніж інші, а це означає, що вони можуть частіше гратися або сміятися", - підкреслила Отем Медден. 

Тому ветеринар назвала 5 найграйливіших порід собак з найбільшим "почуттям гумору":

ірландський сеттер;англійський спрингер-спанієль;мініатюрний шнауцер;керн-тер'єр;ердель-тер'єр. 

П'ять найменш грайливих порід собак: 

самоїд;чихуахуа;ротвейлер;пекінес;акіта.Чи розуміють собаки, коли ми сміємося?

Дослідження, яке провели угорські дослідники, показало, що собаки можуть розпізнавати такі емоції, як щастя або смуток. 

Крім того, додаткові дослідження показали, що під час сканування мозку собаки відтворювалися різні звуки, та виявили, що собаки мають більшу мозкову активність у відповідь на людські голоси, ніж на фоновий шум. Це, швидше за все, означає, що собаки можуть розрізняти щасливі і сумні звуки. 

Інші цікавинки про собак

Раніше вчені з'ясували, чи можуть собаки впізнавати знайомі людські голоси. Як виявилось, тварини мають чудову здатність розпізнавати окремих членів своєї родини, до прикладу, братів та сестер або ж друзів. 

Своєю чергою експерти пояснили, як собаки прощаються перед смертю. За їхніми словами, про це свідчать кілька ознак, а саме втрата інтересу до старих звичок, зміни в апетиті та звичках, а також сильне виснаження. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 8

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати