Головна Блог ... Новини Чи потрібно і як кожні 90 діб чоловікам з’являтися до ТЦК? Чи потрібно і як кожні 90 діб чоловікам з’являтися...

Чи потрібно і як кожні 90 діб чоловікам з’являтися до ТЦК?

Відключити рекламу
Чи потрібно і як кожні 90 діб чоловікам з’являтися до ТЦК? - 747d4fddcf2f902dd608f422160ebc45.jpeg

Що не день – аналізуємо новий закон про посилення мобілізації. Питань багато, на деякі з них – відповіді не існує, але наша мета – «розкрити всі можливі карти» та руйнувати міфи з просторів «Всесвітньої павутини». Сьогодні говоримо про ті самі «60 днів», про які вже декілька днів точаться бурхливі дискусії

У ЗАКОНІ ПРО ПОСИЛЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ Є ДВІ НОРМИ ПРО «60 ДНІВ НА ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ»

1️. «Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані» (абзац 4 підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень).

2️.«Інші військовозобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження» (абзац 7 частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у новій редакції).

Одна норма вказує на обов’язок явки протягом 60 днів З ДНЯ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ЗАКОНОМ, інша – протягом 60 днів З ДНЯ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРО ОГОЛОШЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ.

І як тут бути?....

Друзі, це типова ситуація конкуренції норм і співвідносяться вони як спеціальна та загальна.

Що це значить?

1️.Норма, яка вказує на обов’язок явки протягом 60 днів З ДНЯ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ЗАКОНОМ, – спеціальна норма, яка буде діяти з 18 травня до 18 липня 2024 року.

2.Норма, яка вказує на обов’язок явки протягом 60 днів З ДНЯ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРО ОГОЛОШЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ, – загальна норма, яка буде діяти весь інший час і має застосовуватися кожного разу, коли набуває чинності Указ Президента України про оголошення мобілізації.

МИ ОРІЄНТУЄМОСЯ НЕ НА УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА ВІД 24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ ❌

Голова держави продовжує мобілізацію кожні 90 днів так само, як і продовжується дія правового режиму воєнного стану.

Перший такий акт – вже історичний акт

Закон сконструйовано й на майбутнє

Уявімо, що війна скінчилася, мобілізацію припинено, а через якихось декілька років – нова війна. Ось на ці випадки й існує загальна норма

Виникає слушне питання: ЧИ ПОТРІБНО З’ЯВЛЯТИСЯ ЧОЛОВІКАМ КОЖНІ 90 ДНІВ (з моменту кожного чергового продовження мобілізації) ДЛЯ УТОЧНЕННЯ ОБЛІКОВИХ ДАНИХ?

ВІДПОВІДІ НА ЦЕ ПИТАННЯ НАРАЗІ НЕМАЄ

Можливо, це питання врегулює Кабмін у постанові, які ми всі чекаємо (без цієї постанови ми не можемо навіть провести більшість консультацій, про які ви вже питаєте)

Логічно, що наші персональні дані змінюються щодня – одні додаються, інші – зникають, якісь – оновлюються. Але «побачим-побачим».

ПОКИ ОРІЄНТУЄМОСЯ НА СПЕЦІАЛЬНУ НОРМУ – 60 ДНІВ З МОМЕНТУ НАБУТТЯ ЧИННОСТІ ЗАКОНОМ – з 18 ТРАВНЯ до 18 ЛИПНЯ

Джерело: ТГ канал Адвокат Права

 

  • 46359

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 46359

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст