Головна Блог ... Новини Чи потрібна для перетину кордону відстрочка?

Чи потрібна для перетину кордону відстрочка?

Відключити рекламу
Чи потрібна для перетину кордону відстрочка?  - c39548b5cae6d5951d743fd998ee0308.webp

Вимоги до переліку документів, які необхідно пред'явити при перетині кордону, врегульовані Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57

В Правилах немає прямо визначеної вимоги надати підтвердження оформленої відстрочки від призову.

Разом з тим, не по всіх можливих підставах для перетину кордону чітко визначені вимоги для документів, які необхідно пред'явити.

Так, наприклад, чітко визначено Правилами перелік необхідних документів для таких випадків:

  • перетин кордону особою з інвалідністю
  • супровід дружини з інвалідністю
  • супровід одного з батьків чи батьків дружини з інвалідністю І чи ІІ групи
  • супровід дитини з інвалідністю або дитини, хворої на тяжкі захворювання
  • супровід особи, яка потребує постійного догляду
  • супровід особи, визнаної судом недієздатною.

Разом з тим, Правила не визначають вимоги до документів, наприклад, для багатодітних, для заброньованих, для визнаних тимчасово непридатними, тощо.

Але існує п. 2-6 Правил, який зазначає: "У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.". Тобто ця норма розповсюджується на тих, хто має право на відстрочку, але не зазначений в інших пунктах Правил.

Крім того, нагадую, що Закон вимагає від чоловіків у віці від 18 до 60 років пред'являти на кордоні військово-обліковий документ

На практиці ж розповсюдженою є вимога прикордонників надати документальне підтвердження оформленої відстрочки. Особливо це стосується випадків, коли право на перетин кордону згідно Правил є, а права на відстрочку може і не бути (наприклад, супровід онуком бабусі з інвалідністю).

Я на консультаціях завжди раджу мати при перетині кордону вже оформлену відстрочку. В противному випадку існує ризик не просто отримати відмову в перетині кордону, а навіть не доїхати до пункту пропуску, а бути доставленим до найближчого ТЦК для вирішення питання про можливу мобілізацію.

P.S. У чоловіків, які перебувають на військовому обліку як призовники, вимагати відстрочку не мають права, оскільки призовники за визначенням таку відстрочку оформити не можуть. Нагадую, що на військову службу за мобілізацією призовників не призивають, лише військовозобов’язаних та резервістів.

Джерело: адвокат Дар'я Тарасенко

  • 1300

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1300

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст