Головна Блог ... Новини Чи можна подати в суд через відмову у відстрочці

Чи можна подати в суд через відмову у відстрочці

Відключити рекламу
Чи можна подати в суд через відмову у відстрочці - e61d78247556613c02bf84fef51d3d53.png

Термін розгляду питання щодо надання військовозобов'язаній людині відстрочки від мобілізації в Україні залежить від завантаження працівників ТЦК та від інших факторів. Трапляються відмови, але можна оскаржити їх у судовому порядку.

Як повідомила в інтерв'ю РБК-Україна адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко, строки надання відстрочки можуть залежати навіть від області чи району.

"Чітких термінів немає. У мене було в практиці і два тижні, і два місяці. Причому це стосувалося одного і того самого ТЦК. Треба враховувати, що хтось може бути у відпустці, що з певних причин може не зібратися комісія", - пояснила вона.

Згадайте новину: Як діяти, якщо впевнений в наявності права на відстрочку, але маю підстави очікувати, що буде відмова

Відмови трапляються, наприклад через неповний перелік документів або в інших ситуаціях. Адвокатка розповіла про один з випадків зі своєї практики.

"У законі зазначено, що право на відстрочку від мобілізації має чоловік, який доглядає за матір'ю з 1 і 2 групою інвалідності. У родича клієнта є друга група інвалідності, є акт здійснення догляду, а відмова була тому, що не надано висновку ЛКК (що особа з другою групою інвалідності потребує стороннього догляду). А в законі вказано, що має бути або акт здійснення догляду, або висновок ЛКК. Тобто не два документи одночасно", - розповіла юристка.

Вона наголосила, що за таких обставин дійсно можна звертатися до суду із позовом проти ТЦК. У суді проситимуть скасувати відмову у відстрочці, визнати відмову неправомірною і зобов'язати переглянути заяву і зобов'язати надати чоловіку відстрочку.

Згадайте новину: Наявність права та документів на відстрочку, ще не означає, що відстрочка надана - ТЦК

Крім того, військовозобов'язаний може подати документи на відстрочку повторно. Чинне українське законодавство не забороняє цього. Адвокатка радить під час написання заяви "чітко зазначати список документів, які ви передаєте".

"Це як опис вкладення, якщо ви відправляєте конверт. Якщо, наприклад, направляється неповний пакет позовної заяви до суду, то суд складає акт про відсутність того чи іншого документу. Тому треба бути дуже уважним. Краще не полінуватись і в заяві про надання відстрочки вказати весь перелік документів", - підсумувала юристка.

 

  • 1167

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 1167

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    "Чітких термінів немає. У мене було в практиці і два тижні, і два місяці. Причому це стосувалося одного і того самого ТЦК. Треба враховувати, що хтось може бути у відпустці, що з певних причин може не зібратися комісія", - пояснила вона. але постанова КМУ №560 чітко встановлює строки: 60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    23.09.2024 20:29

    Закон - то закон. А те, що на практиці - ось що реально важливо. До того ж варто згадати майже анекдотичну фразу, яку знають всі досвідчені адвокати: "Право в тебе є, але ти їм скористатися не можеш". Тому так сильно практика може відрізнятися від теорії (закону). Більше того, написане в законі, різні люди по різному читають і по різному тлумачать

    26.09.2024 00:16

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати