2
0
3405
Рішення щодо придатності до служби військовозобов'язаних виносять ВЛК. Якщо ви не згодні з рішенням військово-лікарської комісії, цей висновок можна оскаржити – як через комісії вищого порядку, так і через суд.
Теоретично оскаржити придатність до служби справді можливо, але це складна процедура, зауважує в коментарі РБК-Україна адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко.
Адвокат коротко описує алгоритм оскарження:
Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або принести до вищої ВЛК самостійно, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.
Згадайте новину: Видані довідки МСЕК будуть перевірятися….
"За результатом розгляду скарги ВЛК переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, який і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК)", – каже співрозмовниця.
В той же час судове оскарження здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить в компетенцію суду. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.
Згадайте новину: ЛКК та МСЕК: яка різниця між ними та куди необхідно звертатися для підтвердження постійного догляду
Також він може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити, зауважує Аніщенко.
"Але загалом можна сказати, що якщо військовозобов’язаний чи військовослужбовець вважає, що огляд проводився не ретельно, не було взяти до уваги скарги, що призвело до відсутності у рішенні комісії реальної картини стану здоров’я військового, він вправі оскаржити висновки ВЛК", – пояснює адвокат.
Відзначимо, у квітні в Україні скасували скасовано статус "обмежено придатний". Тепер ця категорія чоловіків має 9 місяців для проходження ВЛК заново. Причому направлення на проходження ВЛК має видати ТЦК, де військовозобов'язаний перебуває на обліку.
Згадайте новину: Які документи необхідні для проходження МСЕК
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
254
Коментарі:
0
Переглядів:
205
Коментарі:
0
Переглядів:
220
Коментарі:
0
Переглядів:
198
Коментарі:
0
Переглядів:
569
Коментарі:
0
Переглядів:
615
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.