Головна Блог ... Новини Чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні ? Чи може суддя нести особисту відповідальність за р...

Чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні ?

Відключити рекламу
Чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні ? - tn1_0_26569500_1466344470_5766a41640e21.jpg

Прихильникам введення дисциплінарної відповідальності судді за порушення, які встановив ЄСПЛ: кілька днів тому Венеціанська комісія надала Amicus Curiae Brief Конституційному суду Молдови саме з цього питання - чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні, які стали предметом скарги до ЄСПЛ, за наслідками якої було встановлене порушення ЄКПЛ державою, або ухвалене дружнє врегулювання або надана одностороння декларація - без фактичного встановлення вини національним судом проти цього судді.

Згадайте новину: Вищий адміністративний суд України: Верховна Рада України звільнила суддю Конституційного суду України Пасенюка О. М. незаконно.

Крім нагадування загальних принципів суддівської незалежності, ВК відзначила, що таке притягнення до відповідальності, без будь-якої оцінки індивідуальної провини, може привести до ситуації, коли судді, побоюючись санкцій за порушення ЄКПЛ, будуть послідовно тлумачити закон на користь приватної сторони, навіть коли об'єктивна оцінка правового питання може, і навіть повинна, привести до іншого результату... Крім того, коли Суд визнає порушення Конвенції, з цього не обов'язково випливає, що судді на національному рівні відповідають за це в першу чергу і повинні бути піддані критиці виключно через їх тлумачення і застосування закону… Доктрина “живого інструменту” також ускладнює можливість для національних судів передбачити, яким буде рішення ЄСПЛ.

Згадайте новину: Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 50 мільярдів доларів США з Росіїї

І головне - “Відповідальність без індивідуальної вини, доведеної судовим вироком, перешкоджає професійній свободі суддів інтерпретувати закон, оцінювати факти і зважувати докази в справах, як визнано європейськими стандартами. Відповідно до цих стандартів, помилкові рішення повинні бути оскаржені через апеляційний процес, а не шляхом визнання суддів відповідальними, якщо тільки помилка не відбувається через злий умисел або грубу недбалість з боку судді”.

Автор: Анна Юдківська

Джерело: venice.coe.int

  • 2315

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2315

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати