Головна Блог ... Новини Чи існували коли-небудь люди-велетні: науковці розкрили всю правду Чи існували коли-небудь люди-велетні: науковці роз...

Чи існували коли-небудь люди-велетні: науковці розкрили всю правду

  • 0

  • 0

  • 18

Відключити рекламу

Тисячоліттями люди розповідали історії про велетнів, від циклопів грецької міфології до біблійного Голіафа. Проте це лише вигадки, чи люди-велетні справді існували? Про це розповідає Live Science. 

Якщо людину зростом понад 2 метри вважати велетнем, то так. Йдеться про найвищу людину у світі Роберта Вадлов, який виріс до 2,72 метра, перш ніж помер у віці 22 років у 1940 році, згідно з Книгою рекордів Гіннеса.

Зазначається, що Вадлов був набагато вищим за середній зріст чоловіків у США, що становить 1,75 метра, та навіть вищим, ніж деякі інтерпретації, біблійних описів Голіафа. Проте випадок з Вадлов не був магічним, адже його зріст був зумовлений хворобою. 

"Більшість [гігантських] пацієнтів мають проблеми з гормоном росту. Це те, що було у Роберта Вадлов", - зазначила професор ендокринології з Лондонського університету королеви Марії Марта Корбоніц в інтерв'ю Live Science.

Роберт Вадлов / фото Вікіпедія

За її словами, основною причиною гігантизму є підвищений рівень гормону росту, який виробляється гіпофізом у головному мозку. Здебільшого ці високі рівні викликані доброякісною пухлиною. 

"Однією з причин, чому ми навряд чи побачимо ще одну людину такого зросту, як у Вадлоу, є те, що лікарі тепер можуть видалити пухлину і використовувати ліки, щоб зупинити ріст, оскільки гігантизм і пухлина загрожують здоров'ю людини. Інші стани можуть призвести до того, що люди стають надзвичайно високими. До них відноситься синдром Марфана, генетичне захворювання, яке призводить до того, що кістки стають довшими", - пояснила лікар.

Проте деякі люди виростають до екстремальних висот без відомих захворювань, серед них колишня найвища людина у світі Бао Сішунь, зріст цього чоловіка становить 2,36 метра. За словами Корбоніц, такі люди, швидше за все, мають набір генетичних варіантів, які схиляють їх до високого зросту. 

Інші наукові дослідження

Як писав УНІАН, давньоєгипетські писарі мали жахливу поставу, адже працювали в тісних та згорблених позах, які були настільки викривленими, що це могло призводити до розвитку остеоартриту в суглобах та інших проблемах зі скелетом. На кістах цих людей вчені помітили унікальні вм'ятини на обох колінних чашечках кожного переписувача і "сплющену поверхню на кістці в нижній частині правої щиколотки", зазначають у дослідженні.

Також вчені розповіли, що відбувається з мозком людини в останні хвилини її життя. За їхніми словами, вмираюча людина бачить світло, чує голоси, відчуває себе поза тілом, ширяє в повітрі.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 18

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 18

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст