Головна Блог ... Новини Чи бути ЄСІТС з 1 січня 2021 року?

Чи бути ЄСІТС з 1 січня 2021 року?

Відключити рекламу
Чи бути ЄСІТС з 1 січня 2021 року? - tn1_0_97996900_1603709180_5f96a8fcef46f.jpg

Ніщо не заважає з 1 січня запрацювати ЄСІТС.

Так вважають ініціатори законопроекту, які представили свою ініціативу на розгляд Комітету Верховної Ради з питань правової політики. На думку нардепів, до роботи готові вісім модулів системи. Тому вони запропонували внести зміни до інших законів задля успішного функціонування цієї електронної системи.

Проект закону (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=69679) передбачає зміни до процесуальних кодексів та закону «Про Вищу раду правосуддя». Впровадження системи має відбуватись поетапно, кожен наступний модуль має почати роботу через місяць після його анонсування ВРП у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади. Законотворці пропонують підвищити роль ВРП у запуску системи.

Згадайте новину: Електронний суд працює! Хай живе ЄСІТС!

Головне науково-експертне управління ВР доволі іронічно поставилось до такої ініціативи. Адже раніше відповідальним за ЄСІТС ні разу не вдалося дотриматися строків.

У багатьох судах система працює в тестовому режимі, всього 7 модулів — Єдиний контакт-центр судової влади України; Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами; офіційна електронна адреса (електронний кабінет); офіційний веб-портал «Судова влада України»; Єдиний державний реєстр судових рішень; автоматизований розподіл; судова статистика.

Утім, автори проекту впевнені у даті запуску 8 модулів і посилаються на слова очільника ДСАУ. Проте питання запуску викликало дискусію. Адже не відомо, чи не доведеться знову відкладати через те, що люди не вмітимуть користуватися системою.

Згадайте новину: Запуск ЕСИТС: не будет ли нарушен принцип доступа к правосудию

Однак голова ДСАУ Зеновій Холоднюк запевнив, що навчання проводять щоденно, для цього створена ініціативна група. Коли з’явиться ще один модуль, навчать фахівців користуватись і ним. Хоча до кожного модуля прописані інструкції, але людський фактор також важливий. Також навчання проводить Національна школа суддів на спеціальних курсах.

Хоча, слід зауважити і про те, що інколи судді залишають без руху та повертають позови, інші заяви, які пред'явлені через систему "Електронний суд", посилаючись на відсутність функціонування ЄСІТС в Україні.
Проте,такі рішення успішно скасовуються у апеляційних судах та у судах касаційної інстанції (у складі ВС.)

Автор новини: ТОВ "ЕЮД"

  • 2511

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2511

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати