Українська Прем’єр-ліга стартувала півтора місяця тому, але головними темами для обговорення за цей час стали зовсім не результати матчів. Уже який рік поспіль чемпіонат України з футболу занурився в скандал, пов’язаний з телевізійними правами. Цьогоріч командам знову не вдалося досягти згоди та сформувати єдиний пул.
Другою дискусійною темою стали перенесення матчів, пов’язані з виступами команд у єврокубках. На момент паузи, відведеної під матчі збірних, сім команд у турнірній таблиці провели менш ніж шість ігор в УПЛ. Лідером за перенесенням стало «Динамо» (3 матчі), а за ним йшов «Дніпро-1» (2). Деякі вболівальники, гравці та функціонери вважають, що відстрочувати матчі чемпіонату України з футболу задля успіхів на євроарені дуже важливо. Але інші геть не згодні з цим.
Головним мотивом, заради якого прихильники перенесення відстоюють цю практику, є успіхи українських клубів у міжнародних змаганнях. Вони вважають, що відтерміновані ігри здатні вирішити низку проблем:
Логістика. За відсутності авіасполучення навіть на номінально домашні ігри командам доводиться їздити наземним транспортом. Часом поїздка займає весь день, що негативно впливає на гравців і псує тренувальний процес. Вирушивши на матч раніше, команди матимуть час на перепочинок.
Є дати для перенесення. Прихильники перенесення вважають, що у календарі можна знайти дати для перенесених матчів. Наприклад, в дні, коли проходить Кубок України. Адже лідери УПЛ вступають до боротьби лише в 1/8 фіналу, а на момент проведення 1/4 та 1/2 частина з них вже вилетять.
Фізична форма гравців. Перебуваючи в дорозі надто довго, гравці втомлюються та не відновлюються, як слід. Через те не можуть грати на повну силу і піддаються підвищеному ризику травматизму. Якщо не відриватися на ігри УПЛ між матчами єврокубків, можна працювати за звичним графіком.
Рейтинг УЄФА. Наслідком гарної підготовки й відпочинку стануть кращі виступи команд. Завдяки їм вони наберуть більше очок і збережуть позиції України в рейтингу УЄФА, який визначає квоти чемпіонату на наступні сезони єврокубків.
Аргументи прихильників перенесення звучать раціонально, але у опонентів теж є вагомі твердження, що стосуються рейтингу УЄФА, Кубка України та інших деталей.
Основним аргументом противників перенесення є невелика користь від них по факту. Адже ні «Ворскла», ні «Динамо», ні Дніпро-1» не змогли кваліфікуватися в групову стадію міжнародних змагань. Тепер їм доведеться шукати дати для проведення відстрочених матчів. І «вікна» під Кубок поки що навряд виручать. Адже саме ці клуби стартують у КУ наприкінці вересня, а наступне «вікно» — в листопаді.
Наслідком переносу ігор може стати «ущільнення» календаря наприкінці першої частини УПЛ, перед зимовою паузою. А тоді й погода буде не такою сприятливою, і гравці вже встигнуть втомитися, тож ризик їх травматизму нікуди не подінеться. Таким чином, переноси не вирішать ніяких проблем, хіба що відтермінують частину з них.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.