Існують різні способи підвищення ефективності функціонування опалювальної системи. Одним з методів оптимізації її роботи є застосування теплоакумуляторів, зокрема буферних ємностей.
Використання теплобаків або буферних ємностей сприяє виконанню кількох важливих завдань. Ці пристрої можуть виконувати такі функції:
акумулювати теплову енергію, тобто накопичувати надлишкове тепло, яке виробляється опалювальним приладом;
зменшувати частоту увімкнень і вимкнень котла, що забезпечує стабільність його роботи та продовжує термін експлуатації;
зменшувати витрати, накопичуючи енергію, коли вона дешевша;
покращувати ефективність застосування альтернативних джерел тепла, зокрема сонячних батарей;
сприяти стабільній та незалежній роботі різних теплових контурів, наприклад радіаторів та теплої підлоги;
допомагаги створити запас гарячої води у системах з високим рівнем її споживання.
Принцип роботи буферної ємності полягає у збереженні надлишків тепла з подальшим їх використанням у моменти, коли джерело тепла вимкнуте або працює з меншою потужністю.
Теплобаки найчастіше використовують у системах, де пріоритетом є стабільна теплоподача. Це актуально для комбінованого опалення з використанням твердопаливних котлів та теплових насосів. Також застосування буферних ємностей є доречним при експлуатації альтернативних джерел енергії. Сонячні колектори або теплові насоси можуть виробляти тепло у надлишку або працювати зі зниженою потужністю. Завдяки теплобакам вдається досягти стабільності у їх функціонуванні.
Важливою функцією буферних ємностей є гідравлічне розділення різних контурів. Це забезпечує рівномірний тиск і незалежність їх роботи.
Буферні ємності можуть мати різну будову, що визначає спосіб їх використання. Найпростішим варіантом є пристрої без теплообмінників. Це звичайні резервуари для накопичення гарячої води. Вони ефективні у системах, де вода циркулює безпосередньо між котлом та радіаторами.
Теплобаки, оснащені теплообмінниками, бувають кількох видів:
з одним внутрішнім теплообмінником;
з двома теплообмінниками;
з вмонтованим баком для гарячого водопостачання;
з електричним нагрівачем;
з гідравлічною стрілкою.
Наявність внутрішнього теплообмінника у вигляді змійовика дозволяє підключити додаткове джерело тепла до системи. Завдяки теплообміннику енергія з нього буде надходити до мережі, оминаючи основний теплоносій.
Конструкція з двома теплообмінниками дає можливість обладнати енергосистему відразу двома допоміжними нагрівачами. Це сприяє помітному підвищенню ефективності її роботи.
У комбінованих буферних ємностях є окремий бак для гарячого водопостачання. Наявність такого резервуара дозволяє постійно мати теплу воду для господарських потреб. При цьому вода гріється за рахунок основного джерела тепла без необхідності використовувати додаткові прилади.
При потребі можна купити теплобак з вмонтованим ТЕНом для підігріву води. Їм можна користуватися, коли інші джерела енергії крім електричної недоступні.
Буферні ємності, що оснащені гідравлічною стрілкою, дозволяють регулювати тиск у багатоконтурних системах опалення. Застосування такої конструкції гарантує стабільну циркуляцію теплоносія та рівномірний розподіл тепла.
Ефективність роботи теплобака будь-якої конструкції підвищується за рахунок теплоізоляційного шару. Придбати буферні ємності різних видів можна у магазині Aqua-Life. На сайті компанії вас чекає великий вибір якісного обладнання за доступною ціною.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.