3
0
2795
Давно вже доводиться практикувати свою адвокатську діяльність у сімейних справах. З поміж інших справ, саме по цій категорії справ приходить більше 40% клієнтів. І проблема в тому, що практично у всіх одні і ті ж проблеми. Тому я вирішив написати цю статтю, щоб розібратись з тим, чи можливе розлучення без подальших проблем, і чи безболісне розлучення – міф чи реальність. А як думаєте ви?
В першу чергу, хотілось би розібратись з причинами розлучення. У 70% випадків сім’ї розлучаються через зраду одним із подружжя іншого. Решта 30% розлучень трапляються через різні погляди на життя та цінності, суперечки між подружжям, тощо.
Практика показує, що у більшій половині випадків після розлучення виникають проблеми з тим де буде проживати дитина, чи буде бачитись із іншим членом сім’ї, поділ майна, призначення аліментів, тощо. Якщо чесно то не завжди розумію батьків, коли дитина проживає з одним, а іншому із батьків забороняють бачитись з дитиною, проводити з нею час, тощо. На мою думку, у таких випадках батьки не думають про те як буде краще їхній дитині, а думають про особисті образи один на одного та непорозуміння. При цьому страждають через такі дії не батьки, а саме діти!
Можливо досить вже бавитись почуттями дітей? Можливо варто свої суперечки вирішувати не вплутуючи у це дітей?
Так, я погоджуюсь, що у випадку якщо для прикладу, один із батьків страждає на наркотичну чи алкогольну залежність то варто убезпечити дитину, та надавати можливість побачень у присутності опікунської ради, або іншого із батьків і лише за умови тверезості. Але у більшості випадків заборона бачитись з другим із батьків базується на простому небажанні, щоб дитина спілкувалась з тим із батьків, хто проживає окремо. Повірте, що настроювання дітей проти батьків – погана ідея.
Так ось, до чого це все. Найбільше мені подобається у випадку розлучень, коли батьки не тримають образ один на одного, і розуміють, що дітям важливо бачитись як з батьком, так і з матір’ю. У таких випадках, коли немає непорозумінь, безболісне розлучення – не міф, а реальність!
У таких випадках я пропоную завжди 2 варіанти.
Перший варіант: Якщо немає спільного майна – подати позов про розлучення від імені одного із батьків, а від іншого – підготувати заяву про визнання позову.
Другий варіант: Якщо ж є необхідність зафіксувати розмір аліментів на дитину, чи поділити майно, тоді таким клієнтам я пропоную укласти шлюбний договір, згідно котрого буде визначено все – графік побачень з дитиною, розмір аліментів, поділ спільного майна, тощо.
До речі, дозволю собі відступити трішки від теми статті, та зазначу, що здебільшого майно (наприклад квартира) залишається реально у користуванні одного члена подружжя. Якщо це дружина, і вона проживає у цій квартирі із дитиною, то може буде доречно переписати свої частки на цю квартиру саме на дитину? Ви не думаєте, що це буде найбільш логічне вирішення спорів? Чи ваша частка в цій квартирі, що дорівнює 10 тисячам (цифру пишу образно) – важливіша за розвиток дитини, і нормальне спілкування із нею?
Тому, як я зазначив вище – при нормальному ставленні батьків до своєї дитини – можна знайти компромісне вирішення проблемних моментів. Головне – бажання.
Тож досить бавитись почуттями дітей, та відбирати їхнє дитинство.
Автор консультації: Бородійчук Дмитро Олегович
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
164
Коментарі:
0
Переглядів:
130
Коментарі:
0
Переглядів:
329
Коментарі:
0
Переглядів:
394
Коментарі:
0
Переглядів:
739
Коментарі:
1
Переглядів:
609
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.