Головна Посилання ... Агрохімічний аналіз ґрунту: важливий інструмент у роботі сучасного аграрію Агрохімічний аналіз ґрунту: важливий інструмент у ...

Агрохімічний аналіз ґрунту: важливий інструмент у роботі сучасного аграрію

Вирощування сільськогосподарських культур – це нелегка та кропітка робота, яка вимагає від аграріїв наукового комплексного підходу. Нестача базових поживних елементів у ґрунті призводить до хвороб рослин та зниження врожайності. Своєчасне замовити проведення агрохімічного аналізу ґрунту можна на https://himanaliz.ua/uk/poslugi/khimichniy-analiz-gruntu/ , дозволить оцінити об'єктивні дані родючості ґрунту, оптимізувати процес його добрива, а також спланувати аграрні заходи. 

Агрохімічний аналіз ґрунту

Що таке агрохімічний аналіз ґрунту і для чого він необхідний

Агрохімічне дослідження грунту – це процес, спрямований визначення рівня забезпеченості грунту основними поживними елементами. Даний аналіз дозволяє також визначити механічний склад ґрунту та ступінь його насичення органічними речовинами, що визначають його родючість.

Своєчасне проведення такого дослідження дозволяє аграріям підтримувати ґрунт у оптимальному стані, необхідному для ефективного зростання культур. За допомогою агрохімічного аналізу вдається:

 • запланувати важливі меліоративні процеси щодо оздоровлення ґрунту;
 • визначити експлуатаційний ресурс ґрунту;
 • розробити технологічні карти внесення добрив.

Проведення агрохімічного аналізу застосовують у своїй роботі підприємства різних сільськогосподарських напрямів. До них відносяться:

 • ягідні плантації;
 • виноградники та сади;
 • сучасні садові центри;
 • розплідники;
 • тепличні комплекси;
 • вирощування сільськогосподарських культур на полях;
 • органічне землеробство;
 • міське озеленення;
 • приватне землеволодіння.

Агрохімічний аналіз ґрунту​​​​​

Коли доцільно виконувати відбір проб

Для досягнення максимальної ефективності даного дослідження лабораторія «УкрХімАналіз» рекомендує проводити аналіз ґрунту щороку приблизно в однаковий час. Це дозволить підприємствам зіставити результати попередніх років із актуальними дослідженнями, щоб побачити динаміку зміни ґрунту та розробити найбільш ефективні методики підвищення родючості ґрунту.

Період відбору проб залежить від завдань, виконуваних аграріями. Найчастіше такі дослідження проводяться:

 1. Навесні або в осінній період (перед посівом/посадкою сільськогосподарських культур) – це дає можливість діагностувати стан ґрунту та запланувати необхідні норми внесення добрив.
 2. Після того, як урожай зібраний – такі дослідження допоможуть виявити дефіцит поживних речовин у ґрунті.
 3. Після проведення рекультивації – у разі необхідно обов'язкове виконання агрохімічного аналізу за розширеним списку показників.

Агрохімічний аналіз ґрунту – це один із найкорисніших дослідницьких інструментів в аграрній промисловості. Інформація, отримана в результаті досліджень, дозволить своєчасно розробити максимально ефективний комплекс заходів, спрямованих на покращення корисних властивостей ґрунту. 

Переглядів : 208
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст