Головна Блог ... Новини 8 лютого: церковне свято сьогодні, у кого просити захисту для військових, прикмети дня 8 лютого: церковне свято сьогодні, у кого просити ...

8 лютого: церковне свято сьогодні, у кого просити захисту для військових, прикмети дня

  • 0

  • 0

  • 41

Відключити рекламу

8 лютого за новим церковним календарем православні згадують великомученика Феодора Стратилата. Розповідаємо про традиції, народні прикмети і заборони цієї дати та яке церковне свято сьогодні відзначають віряни за старим стилем.

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського) - його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 8 лютого за старим стилемПро що говорять прикмети на 8 лютогоЩо не можна робити сьогодніЩо можна робити 8 лютогоХто відзначає день ангела 8 лютогоЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Православне свято 8 лютого (21 лютого за старим стилем) - день пам'яті Федора Стратилата, великомученика, який жив наприкінці III - початку IV століть.

Феодор Стратилат - один із найбільш шанованих християнських святих. Він народився в III столітті, в місті Євхаїти (Мала Азія). Про його дитинство і батьків нічого невідомо. За переказами, Феодор був вродливим і сміливим чоловіком, який одного разу, озброївшись мечем і молитвою, переміг змія, що мешкав біля міста. За відвагу імператор Ліциній поставив Феодора управителем міста Гераклеї Понтійської - там Феодор поєднував військове служіння з апостольською проповіддю і навернув до Христової віри багатьох городян.

Але з часом почалися жорстокі гоніння на християн. Тоді Феодор пообіцяв імператору принести жертви язичницьким богам і попросив зібрати в Гераклеї всі їхні золоті та срібні статуї. Коли це було зроблено, він усе розбив на шматки і роздав їх жебракам. За Феодором послали солдатів імператора, але на захист воєначальника вийшли городяни. Стратилат вирішив не жертвувати іншими і віддав себе в руки мучителів. Його катували, але ангел зціляв святого. Тоді Стратилата стратили.

У перекладі з грецької "стратилат" означає "воєначальник".

Феодор Стратилат / Manuel Panselinos, Вікіпедія

*

8 лютого за новим календарем також згадують пророка Захарія Серповидця - одного з 12 малих пророків. Серповидцем назвали його тому, що в одному зі своїх пророцтв він побачив сувій у вигляді серпа, що літав у повітрі, - у ньому були записані одкровення від Господа.

Яке церковне свято 8 лютого за старим стилем

Православне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті святого Феодора Студита, ігумена Студійського монастиря, який прославився своїми добрими справами. Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем і що не можна робити в цю дату.

Про що говорять прикмети на 8 лютого8 лютого - прикмети на сьогодні / фото Kris Holkova, Pixabay

У народі 8 лютого - свято Захарій Серповидець. Прикмети дня говорять про погоду:

чим холодніше цього дня - тим тепліше буде в березні;

мороз "тримає" зранку - до ранньої весни;

грім чути - літо буде вітряним;туман по землі - чекай скоро багато опадів.

Помічено також, що якщо цього дня собака катається по снігу, то скоро настане потепління.

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 8 лютого не можна лаятися, приховувати образи, відмовляти в допомозі та милостині. Церква засуджує брехню, лінь, плітки, жадібність, заздрість, помсту і відчай.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: слід бути особливо обережними з колючо-ріжучими предметами, оскільки можна поранитися, також слід утриматися від хірургічних операцій і не рекомендується відвідувати стоматолога - лікування буде невдалим.

Що можна робити 8 лютого

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до великомученика Феодора Стратилата, як до заступника за нас перед Господом. Святого шанують як покровителя військових і просять у нього захисту для них, перемоги над ворогами видимими і невидимими, допомоги у встановленні миру.

Цього дня в народі заведено готуватися до садово-городніх робіт, оглядати і лагодити інвентар, перебирати насіння на посадку. Раніше ми розповідали, як правильно вибирати насіння на розсаду і на що звертати увагу під час купівлі. Також у Захаріїв день радять заточити всі ножі, які є в домі, - вважається, що це принесе удачу і достаток.

Хто відзначає день ангела 8 лютого

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Андрій, Захар, Макар, Петро, Сава, Семен, Сергій, Степан, Федір.

За старим стилем день ангела у Гавриїла, Федора, Марії, Петра, Давида, Аркадія, Івана, Климента.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 41

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 41

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати