Головна Посилання ... 6 мов програмування, які найбільш популярні у 2022 6 мов програмування, які найбільш популярні у 2022...

6 мов програмування, які найбільш популярні у 2022

Протягом минулого року сталися цікаві зміни у мовах програмування, які можуть суттєво вплинути на загальну ситуацію у 2022 році. Наводимо огляд рейтингу найпопулярніших мов за версіями різних джерел: TIOBE, GitHub, IEEE.

TIOBE

За останні роки Python набрав популярності і став майже найуніверсальнішою мовою програмування. У жовтні 2021 року відбулася справжня революція, адже Python потіснив Java, посівши перше місце за версією TIOBE. Як і раніше, Python найбільш популярний у Data Science та бекенд-розробці, також він підходить для геймдева, створення десктопних та мобільних додатків.

PHP залишив десятку найкращих, поступившись місцем мовам R і Swift. Колись PHP позиціювався як головна мова для бекенда, але зараз він зіткнувся з сильною конкуренцією у цій галузі: Java (Spring), JavaScript (Node.js), Python (Django). Це не означає, що PHP зовсім втратив позиції, але експерти вважають, що слід очікувати подальшого спаду.

У порівнянні з минулим роком, стосовно інших мов програмування:

  • Swift піднявся з 13 на 10 позицію.
  • Мова Асемблера – з 12 на 8.
  • Fortran – з 32 на 17.
  • Навпаки, мова R впала з 9 на 11 місце.
  • Perl – з 14 на 18.
  • Go – з 16 на 19.

GitHub

Найпопулярніший сервіс для хостингу IT-проєктів нещодавно опублікував зведений звіт Octoverse, у якому наведено статистику на основі проєктів та користувачів web-сервісу. За 2021 рік аудиторія платформи зросла на 17 млн, відбулася зміна популярності мов, якими користуються розробники.

Незмінним лідером уже протягом кількох років на GitHub залишається JavaScript. Проте Python ще у 2019 році обійшов Java та утримує позицію, залишивши Java на третьому місці.

З цікавих змін:

  • TypeScript стрімко злетів на 4 місце і зберігає його за собою.
  • Shell піднявся із 9 місця на 8.
  • Мова Сі, навпаки, опустилася з 8 на 9 місце.

IEEE

Інститут інженерів електротехніки та електроніки оновив рейтинг потенційно популярних мов програмування у 2022 році. У лідерах також Python. Загалом, перша п'ятірка ідентична торішній: Java, C, C++ та JavaScript зберігають свої місця у топі. Всього у рейтингу IEEE представлено 55 мов. Дані збираються з популярних майданчиків для програмістів, серед яких StackOverflow, Reddit, Google Search, а також згаданий GitHub.

У 2020 році, на тлі пандемії, коли знадобилося оновлення старих систем, до рейтингу несподівано увірвався COBOL, відразу посівши почесне 7-е місце. Однак у третьому кварталі 2021 року мова різко скотилася на 45 місце. Хороші результати показує C#: мова піднялася з 23 на 6 місце. Експерти пов'язують таке стрімке зростання з релізом дев'ятої версії C# та виходом Windows 11.

Популярні мови програмування 2022

Отже, виходячи з наведених рейтингів, шістка найпопулярніших мов у 2022 році виглядає так:

  1. Python – напевно, надовго закріпиться на першому місці як мова для Data Science, бекенд-розробки та легкого входження у програмування.
  2. Java – все ще утримує друге почесне. Ця мова для складного бекенду, Android-розробки, десктопу та Big Data.
  3. C – дуже швидкий, оскільки виконується, по суті, лише на рівні процесора. На його основі пишуться операційні системи та драйвери. Також C є прообразом C++, C#, Java, Objective C, Perl та інших мов.
  4. C# – доки існує Microsoft і оновлюється Windows, з основною мовою розробки Microsoft .NET Framework нічого не станеться. Також C# є основою для ігрової індустрії, зокрема, для Unity.
  5. Мова C++ за швидкістю поступається лише мові C, є №1 для розробників ігор. C++ також активно використовується у машинному навчанні, у тому числі при створенні таких MO-бібліотек, як TensorFlow.
  6. JavaScript – незмінний лідер фронтенду та улюбленець користувачів GitHub. Найближчим часом популярність і попит на цю мову не зменшиться.

Джерело: https://elitex.systems/blog/technology-it-trends-2022/

Переглядів : 347
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст