Головна Посилання ... 5 правил успішного інвестора, які допоможуть знизити ризики: гайд для початківців 5 правил успішного інвестора, які допоможуть знизи...

5 правил успішного інвестора, які допоможуть знизити ризики: гайд для початківців

Інвестиції — чудовий спосіб примножити капітал чи хоча б вберегти заощадження від нещадного впливу інфляції. Однак торгівля цінними паперами чи акціями завжди пов'язана з ризиками, тож навіть досвідченим інвесторам варто постійно вдосконалювати знання, аналізувати ситуацію на ринку та правильно розподіляти кошти для інвестицій. Читайте далі, що дізнатися про 5 правил успішного інвестора. 

Як інвестувати з мінімальними ризиками

Натиснувши на посилання ви дізнаєтеся про вибір платформи для торгівлі, але перш ніж ви інвестуєте кошти, ознайомтеся з порадами досвідчених інвесторів. Це допоможе знизити ризики, адже краще вчитися на чужих помилках, аніж на власних.

Пам'ятайте про ризик 

Інвестуйте лишу ту частку своїх активів, яку ви готові втратити. Пам'ятайте, що інвестиції це завжди ризик, особливо якщо ви початківець. 

Вкладайте кошти, які в найближчій перспективі будуть вільні. Це потрібно для того, щоб не довелося продавати цінні папери в момент падіння вартості. Простими словами — це потрібно для уникнення збитків. Спочатку варто інвестувати невеликі суми, не більше 10% від ваших активів. Таким чином ви зможете випробувати як все працює. В міру накопичення досвіду відсоток коштів для інвестицій можна збільшувати, а заодно й тестувати нові стратегії. 

Займайтеся самоосвітою

 Перш ніж вкласти кошти, потрібно, як мінімум, ознайомитися з базовою термінологією: 

  • Волатильність. Міра коливання цін або значень активів протягом певного періоду. Висока волатильність означає значні зміни цін, низька - менше змін.

  • Акції. Частки власності у компанії. Інвестор, який купує акції, стає акціонером і має право на частку прибутку компанії та голосування на зборах акціонерів.

  • Облігації. Довгострокові позики, які видає компанія або уряд та обіцяє повернути позичені кошти плюс відсоток.

  • Дивіденди. Виплати з прибутку компанії акціонерам. Дивіденди можуть бути виплачені грошима або додатковими акціями.

  • Дохідність. Відношення прибутку від інвестицій до вкладених коштів. Вимірюється у відсотках або грошових одиницях.

  • ROI. Показник, який відображає прибутковість інвестицій відносно їхньої вартості. Розраховується як прибуток / вартість інвестицій * 100%.

  • Довгостроковість. Стратегія інвестування, спрямована на збільшення капіталу протягом довгого періоду, зазвичай не менше 5 років.

  • Диверсифікація: Розподіл інвестицій між різними активами чи ринками для зменшення ризику втрат.

Це лише кілька основних понять, насправді для того, щоб зрозуміти основну термінологію, а також механізми дії, знадобиться чимало часу. Однак експерти радять освоювати всі знання на практиці, інвестуючи невеликі суми. 

Скласти початкову стратегію інвестування

Інвесторам початківцям не радять активно торгувати протягом дня, намагаючись вгадувати напрямки руху котирувань. Саме такі намагання інвесторів обдурити ринок призводять до значних збитків.

Новачкам краще інвестувати в довгостроковій перспективі. Варто обережно обирати компанії, станьте їхнім справжнім акціонером. Розберіться як розвивається компанія, і лише тоді інвестуйте. 

Пам'ятайте, що довгострокові інвестиції зазвичай завжди окуповують себе. За час існування ринок неодноразово бував волатильним та навіть обвальним, але все одного відігравав падіння. 

Інвестуйте в різні активи

Ніколи не інвестуйте в один актив. Потрібно диверсифікований портфель акцій на тривалий час. Таким чином ви знизите ризики, адже якщо один актив впаде в ціні, то інший перекриє втрачені кошти. Щодо розподілу сум, то тут все залежить від співвідношення ризику та дохідності, визначених на початку. 

Правильно оберіть брокера

Щоб інвестувати, потрібно обрати надійного брокера. Краще торгувати на американському ринку акцій, так набагато надійніше, адже недавні події з mono invest показали слабкі місця та вкотре довели, що краще довіряти великим майданчикам. Зазначимо, що така компанія як Fondexx надає консультації та пропонує супровід з відкриттям рахунку на американських платформах, а також навчає трейдингу та інвестиціям. Тож краще довіряти професіоналам.

Переглядів : 182
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст