0
0
5
5 листопада за новим церковним календарем вшановують святих мучеників Галактіона та Епістимію. Розповідаємо про традиції, прикмети і заборони цього дня, а також яке церковне свято сьогодні за старим стилем.
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян дотримуються старого стилю (юліанського) - збереження його залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 5 листопада за старим стилемПро що говорять прикмети на 5 листопадаЩо не можна робити сьогодні, 5 листопадаЩо можна робити 5 листопадаХто відзначає день ангела 5 листопадаЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемПравославне свято 5 листопада за новим календарем (18 листопада за старим) - день пам'яті мучеників Галактіона і його нареченої Епістимії, які загинули за віру.
Галактіон і Епістимія жили близько 250 року в місті Емесі (Фінікія). За переказами, у батьків Галактіона довго не було дітей і лише після того, як вони охрестилися, народився син. Вони виховали його в християнській вірі і дали йому гарну освіту. Галактіон міг зробити хорошу кар'єру, але він багато часу проводив у молитві та самоті.
Юнака заручили з дівчиною Епістимією, але весілля довго не призначали, що не подобалося родині нареченої. Тоді Галактіон сказав, що не може одружитися з дівчиною, бо вона язичниця. Епістимія прийняла християнство - хрестив її сам Галактіон. Через деякий час вони роздали своє майно нужденним, а самі пішли на гору Публіон, у таємні жіночий і чоловічий монастирі. Там вони прийняли чернечий постриг і провели кілька років.
Імператор Деція і намісник Секунда, які правили тоді, влаштовували гоніння на християн. Правителю донесли про таємні обителі, і він відправив туди своїх воїнів. Ченці встигли втекти в гори, але Галактіон залишився в келії. Коли його повели на суд, то Епістимія теж прийшла. Їх змушували зректися віри, але все було безуспішно - святі загинули за віру.
Яке церковне свято 5 листопада за старим стилемПравославне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті апостола від 70-ти Якова, брата Господнього. Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем - що можна і не можна робити в цю дату.
Про що говорять прикмети на 5 листопада5 листопада - прикмети на сьогодні / PixabayЗа прикметами дня можна дізнатися, як скоро настане зима і якою вона буде:
випав перший сніг - через 40 днів чекай на зиму;сніг випав і не тане - взимку буде тепло;град цього дня - холоди прийдуть наприкінці листопада;захід сонця яскравий - до негоди на кілька днів.У народі день 5 листопада прозвали Галактіон і Епістимія. Цей день за прикметами вважається останнім, коли можна ще копати редьку.
Що не можна робити сьогодні, 5 листопадаУ церковне свято 5 листопада церква виступає проти наклепу, пліток і сварок, жадібності та заздрості, ліні. Не слід відмовляти в допомозі тому, хто просить.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: краще не починати важливих справ, не підписувати важливі документи і не робити великі покупки.
Що можна робити 5 листопадаУ православне свято сьогодні до святих Галактіона та Епістимії звертаються в молитвах жінки, які не можуть мати дітей, і незаміжні дівчата - з проханнями про хорошого чоловіка. Подружжя просить святих зміцнити шлюб, залагодити сварки, нерозуміння і недовіру.
За народними прикметами дня сьогодні слід обійти всі кімнати в домі з молитвою - це допоможе захистити дім від нещасть.
Хто відзначає день ангела 5 листопадаІменини сьогодні за церковним календарем відзначають: Григорій, Гавриїл, Тимофій, Памфіл, Тихон, Галактіон.
За старим стилем день ангела у Петра, Якова, Миколи, Івана, Максима, Володимира, Олександра, Ігнатія, Омеляна, Афанасія.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
204
Коментарі:
0
Переглядів:
167
Коментарі:
0
Переглядів:
282
Коментарі:
0
Переглядів:
256
Коментарі:
0
Переглядів:
645
Коментарі:
0
Переглядів:
379
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.