0
0
19
29 грудня за новим церковним календарем згадують згадують 14 тисяч немовлят, убитих у Віфлеємі. У цю ж дату - день пам'яті праведного Йосипа Обручника, Давида, царя і Якова, брата Господнього, преподобного Іова Манявського, преподобних Марка, гробокопача, Феофіла та Іоанна Києво-Печерських. Про традиції, прикмети і заборони цієї дати та яке церковне свято сьогодні відзначають за старим стилем - розповідаємо нижче.
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського), його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 29 грудня за старим стилемПро що говорять прикмети на 29 грудняЩо не можна робити сьогодніЩо можна робити 29 грудняХто відзначає день ангела 29 грудняЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемПравославне свято 29 грудня (11 січня за старим стилем) - день пам'яті 14 тисяч немовлят, убитих у Віфлеємі, праведного Іосифа Обручника, Давида, царя і Якова, брата Господнього, преподобного Іова Манявського, преподобних Марка, гробокопача, Феофіла та Іоанна Києво-Печерських, у Ближніх печерах.
За біблійною історією, пророцтва і волхви передбачили цареві Іродові швидке пришестя Царя Іудейського. Але Ірод усе-таки вирішив обдурити долю і наказав убити всіх народжених малюків чоловічої статі - у такий спосіб загинули 14 тис. немовлят. Існує думка, що цю цифру завищено, але якщо врахувати, що на той момент у країні відбувався перепис населення, то в місті Вифлеєм перебувало дуже багато людей, а з ними - і дітей. Цар Ірод сподівався, що вбивши всіх немовлят, він залишиться при владі. Але він прорахувався: ангел попередив Йосипа та Анну, і вони з Ісусом втекли до Єгипту. Малюки, які загинули, стали першими мучениками за Христа.
*
Святий Йосип Обручник був із роду царя Давида. Від першого шлюбу в нього було чотири сини і дві дочки. У 80 років Йосип став опікуном Діви Марії. Йосип дбав про Марію, був присутнім, коли Новонародженому Богонемовляті поклонялися пастирі та волхви, і разом із Матір'ю Божою та Ісусом за вказівкою ангела втік до Єгипту, рятуючи їх від царя Ірода. У Єгипті він заробляв на прожиток працею теслі. Помер святий Йосип, коли йому було 100 років.
*
Цар і пророк Давид був восьмим, останнім сином старійшини міста Віфлеєма. У дитинстві та юності він був пастухом, але у 18 років прославився. Тоді на Ізраїль напали філістимляни і Давид поніс на поле брані їжу воїнам. У цей момент велетень Голіаф викликав на поєдинок ізраїльтянина - Давид кинув у Голіафа камінь і влучив у чоло. Велетень упав і не встав. Після цього Саул, цар Ізраїлю, поставив Давида тисяченачальником.
Після смерті Саула Давид став царем Ізраїльської держави. Тоді ж була побудована нова столиця Ізраїлю - Єрусалим (тобто місто миру). Воно швидко розвивалося і незабаром стало знаменитим на весь світ. Давид передбачав перше пришестя Христа, його пророцтва зібрані в Псалтир.
* * *
Святий Яків був сином Йосипа Обручника від його першої дружини і тому Якова називають братом Господнім. За переказами, Ісус явився йому після воскресіння і поставив єпископом Єрусалимської церкви.
Яків вів подвижницьке життя, служіння апостола було важким - серед затятих ворогів християнства. Але він був настільки розсудливий і справедливий, що його поважали не тільки християни, а й іудеї.
На посаді Єрусалимського єпископа він пробув близько 30 років, за цей час розповсюдив і затвердив святу віру в Єрусалимі та в усій Палестині. Бачачи великий вплив апостола, іудейські начальники вирішили схилити Якова до зречення від Христа, або ж убити його. Іудеям не вдалося змусити апостола зректися і його, а разом з ним і багато християн було вбито. На думку іудейського історика Йосипа Флавія, це вбивство, серед усього іншого, стало однією з причин падіння Єрусалима.
За церковним переказом апостол Яків склав найдавніший чин Божественної літургії.
Яке церковне свято 29 грудня за старим стилемПравославне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті святого Аггея, одного з дванадцяти малих пророків. Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем і що не можна робити в цю дату.
Про що говорять прикмети на 29 грудня29 грудня - прикмети на сьогодні / pixabay.com, Tomasz ProszekПрикмети погоди вказують, холодно чи тепло буде найближчим часом і якою буде весна:
сильний мороз цього дня - холоди триватимуть до весни;яка погода стоїть - такий і квітень буде;інею багато на деревах - до тепла.У народі 29 грудня прозвали Страшний день. За повір'ями, в цей час скрізь і всюди гуляє нечисть, тому слід бути особливо обережним.
Що не можна робити сьогодніУ церковне свято 29 грудня забороняється лихословити, лінуватися, заздрити, відмовляти в допомозі. Церква засуджує жадібність, плітки, помсту.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: скаржитися на долю, відмовляти в милостині і залишати дітей без нагляду.
Що можна робити 29 грудняУ православне свято сьогодні звертаються до святих із будь-якими молитвами - вони вважаються головним захистом від зла в цей час.
День слід присвятити дому та близьким. Також існує звичай спалювати старі речі - вважається, що в такий спосіб можна відвадити від дому нещастя.
Хто відзначає день ангела 29 грудняІменини сьогодні за церковним календарем відзначають Наталя, Анна, Варвара, Марк, Іван, Георгій.
За старим стилем день ангела у Софії, Петра, Іллі, Миколи, Макара, Аркадія, Володимира, Павла, Олександра.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
380
Коментарі:
0
Переглядів:
304
Коментарі:
0
Переглядів:
526
Коментарі:
0
Переглядів:
704
Коментарі:
0
Переглядів:
984
Коментарі:
0
Переглядів:
340
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.