Головна Блог ... Новини 22 листопада: церковне свято сьогодні, звичаї та застереження дня 22 листопада: церковне свято сьогодні, звичаї та з...

22 листопада: церковне свято сьогодні, звичаї та застереження дня

  • 0

  • 0

  • 18

Відключити рекламу

22 листопада за новим церковним календарем віряни згадують святого Прокопія і благовірного князя Ярополка Ізяславича. У народному календарі - Прокоп'єв день.Яке церковне свято сьогодні за старим стилем, про традиції, прикмети і заборони цієї дати - у матеріалі.

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян дотримуються старого стилю (юліанського) - збереження його залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 22 листопада за старим стилемПро що говорять прикмети на 22 листопадаЩо не можна робити сьогодніЩо можна робити 22 листопадаХто відзначає день ангела 22 листопадаЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей.

Прокопій народився в Єрусалимі, в III столітті. Він служив читцем у церкві Кесарії Палестинської, також був проповідником, вів благодійний спосіб життя. Крім християнських проповідей, святитель займався перекладом Святого Письма сирійською мовою. Прокопій прославився своїм даром чудотворення: він зціляв одержимих бісами, а також лікував парафіян від різних недуг. Коли про нього дізнався правитель Кесарії, то наказав схопити і змусити його зректися християнства і принести жертву ідолам. Проповідник відмовився, за що і був страчений.

*

22 листопада за новим стилем також згадують благовірного Ярополка Ізяславича, князя Володимир-Волинського.

Ярополк (у хрещенні - Петро) був онуком князя Ярослава Мудрого і правнуком рівноапостольного князя Володимира. Ярополк - спадкоємний господар Королівства Русі, князь полоцький, вишгородський, турівський і волинський. Святий православної церкви.

Точний час його народження невідомий, імовірно не пізніше 50-х років XI століття. Ярополк жив у роки усобиць між братами-князями, дітьми Ярослава Мудрого. Під час цих усобиць великий князь Ізяслав, його батько, двічі залишав Київ разом із сім'єю і повертався назад.

1073 року великим князем стає Святослав Ярославич (брат Ізяслава), і Ізяслав з Ярополком вирушили до Польщі та Німеччини, щоб просити допомоги повернути престол. Але імператор Генріху IV не допоміг, і тоді Ярополк звернувся до папи Римського Григорія VII, який підтримав Ізяслава та Ярополка. Папа Григорій коронував у Римі короною Ярополка Ізяславовича і надав йому лен Святого престолу на Руське Королівство (булла папи від 17 квітня 1075 року). Згідно з нею влада в Києві мала належати Ізяславу та його синові Ярополку. Потім папа звернувся з посланням до польського короля Болеслава і дорікнув йому за пограбування Ізяслава. 1076 року Ізяслав із сином повернулися до Києва, Ярополк отримав Вишгородський стіл. Але водночас князь змушений постійно воювати за князівство з родичами. 1078 року Ярополк брав участь у боротьбі зі Святославичами, тоді ж і загинув його батько.

1084 року був вигнаний із Волині Ростиславовичами. Князь Володимир Мономах отримав місто Володимир і передав його Ярополку, але той виступив проти його батька князя Київського Всеволода, і в результаті змушений був укотре тікати до Польщі. Через два роки він повернувся з Польщі, помирився з Володимиром Мономахом і став князем Володимирським. Але 22 листопада, дорогою до Звенигорода Галицького, Ярополка вбив його ж дружинник Нерядець, якого, ймовірно, підкупили Ростиславичі. Тіло Ярополка перенесли до Києва і поховали в церкві святого Петра, яку князь почав будувати в Дмитрівському монастирі (попередник Михайлівського монастиря).

Ярополк - один із "творців" культу Бориса і Гліба, апостолів Петра і Павла. Він перший Король Русі. Дата канонізації Ярополка невідома, імовірно, це сталося в XII ст. Князь Ярополк Ізяславич заповів незліченні землі Лаврі. Його життя стало легендарним, тому ім'я князя посіло почесне місце і вважається одним із найдостойніших.

Яке церковне свято 22 листопада за старим стилем

Православне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті ікони Божої Матері "Скоропослушниця". Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем і що не можна робити в цю дату.

Про що говорять прикмети на 22 листопада22 листопада - прикмети на сьогодні / pixabay

За прикметами дня судять, якою буде погода:

іній на деревах - буде мороз;стелиться туман - до тепла;по небу пливуть хмари - травень буде холодним.

У народному календарі 22 листопада - свято Прокоп'єв день. За старих часів говорили, що з цього дня зима на ноги встає. Погода в цей час зазвичай холодна і вітряна.

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 22 листопада не можна гніватися, лаятися, лихословити, відмовляти в допомозі. Церква не схвалює заздрості, жадібності, відчаю і ліні. Не можна відмовляти в допомозі тим, хто просить.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не варто позичати сіль і цукор - можна віддати благополуччя, а також позичати борошно і воду - це до голоду. Не радять цього дня вирушати в далеку дорогу.

Що можна робити 22 листопада

У православне свято сьогодні в церкві також відзначають Попразднство Введення в храм Пресвятої Богородиці. У Матері Божої просять благополуччя для дітей, особливо вважається важливим просити за дочок. До святого Прокопія звертаються з проханнями подбати про здоров'я близьких і своє власне.

Також цього дня прийнято дарувати нужденним якісь старі речі - вірять, що це приверне в дім спокій і благополуччя.

Для тих, хто дотримується посту, раніше ми публікували календар харчування на Різдвяний піст 2024 по днях.

Хто відзначає день ангела 22 листопада

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван, Петро, Максим, Володимир, Архип, Федір, Михайло, Павло, Олексій.

За старим стилем день ангела у Костянтина, Дмитра, Олексія, Іллі, Тимофія, Віктора, Йосипа, Антона, Івана, Порфирія.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 18

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 18

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати