0
0
34
14 лютого за новим церковним календарем православні згадують рівноапостольного Кирила, учителя словенського, який разом з братом Мефодієм створив першу слов'янську абетку. У народі день прозвали Кирило Весновказівник. Розповідаємо про традиції, народні прикмети і заборони цієї дати та яке церковне свято сьогодні відзначають віряни за старим стилем.
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського) - його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 14 лютого за старим стилемПро що говорять прикмети на 14 лютогоЩо не можна робити сьогодніЩо можна робити 14 лютогоХто відзначає день ангела 14 лютогоЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемПравославне свято 14 лютого (27 лютого за старим стилем) - день пам'яті святого рівноапостольного Кирила, одного з авторів слов'янської абетки.
Кирило (від народження його звали Костянтин) народився у візантійському місті Солуні (нині місто Фессалоніки, Греція). У 12 років хлопчик залишився сиротою, виховував його логофет Феоктист (чиновник у канцелярії патріарха). Кирило здобув гарну освіту і вирішив присвятити своє життя служінню Богу.
Спочатку він був хранителем бібліотеки собору святої Софії, а потім викладачем філософії в Константинопольському університеті. За указом імператора йому часто доводилося їздити в далекі поїздки - проповідувати християнство. Пізніше Кирило переїхав жити до брата Мефодія на гору Олімп, де присвятив себе науці. Навколо братів зібралися однодумці, всі разом вони обмірковували ідею створення слов'янської абетки.
У 862 році на прохання князя Ростислава братів відправили до Моравії - проповідувати віру рідною мовою. Без абетки це було важко зробити і правитель підтримав ініціативу створити її. Братам довелося подужати дуже велику роботу: вони не тільки складали абетку, а й навчали веденню богослужіння і за 3 роки переклали з грецької "Євангеліє", "Псалтир" та інші книги.
Після цього Кирило і Мефодій вирушили до папи Римського, щоб залагодити конфлікт через абетку. Богослови того часу вважали, що служби мають проводитися тільки трьома мовами - давньоєврейською, грецькою та латинською, оскільки ними зроблено напис на Хресті Господньому. Але брати дотримувалися думки, що кожен народ має право звертатися до Бога своєю мовою. Папі Римському Адріану II Кирило передав мощі папи Римського Климента, які він привіз із Херсонеса. Адріан II затвердив богослужіння слов'янською мовою.
У Римі святий Кирило захворів, прийняв схиму і нове чернече ім'я - Кирило. Помер він 14 лютого 868 року, похований у церкві Святого Климента в Римі.
*
Також 14 лютого за новим стилем згадують преподобного Ісаакія, затворника Києво-Печерського, і 12 греків, будівельників соборної Успенської церкви Києво-Печерської лаври.
Православне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті святого мученика Трифона Апамейського, одного з ранньохристиянських святих, і передсвято Стрітення Господнього. РанішеУНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем і що не можна робити в цю дату.
Про що говорять прикмети на 14 лютого14 лютого - прикмети на сьогодні / freepik.comУ народі 14 лютого - свято Кирило Весновказівник. За погодою цього дня судять про прийдешню весну:
якщо сонце і тепло - ще будуть морози;сильний мороз - до спекотного літа;птахи голосно щебечуть - бути потеплінню.Вважається, що яка погода сьогодні, таким буде і серпень.
Що не можна робити сьогодніУ церковне свято 14 лютого, як і в будь-який інший день, не можна лаятися, лихословити, ображати людей і тварин, відмовляти в допомозі. Церква не схвалює лінь, брехню, жадібність, заздрість, відчай і помсту.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не слід цього дня йти лікувати зуби - користі від цього не буде. Радять особливо стежити за своїми словами, щоб не сказати зайвого і не образити когось.
Що можна робити 14 лютогоУ православне свято сьогодні перед образом святого Кирила моляться про допомогу в навчанні дітей. Святого просять про захист і підтримку, звертаються до нього по допомогу перед публічними виступами, лекціями, іспитами - як вчителі, так і учні. Вважається, що святий Кирило допомагає політикам бути почутими. Усе, що стосується мистецтва письма, перебуває під охороною Кирила, тож ті, хто хоче навчитися писати, можуть просити благословення в цій царині.
У народі на Кирила за старих часів готували гарячий лікувальний збитень - напій із трав, патоки, прянощів і меду, який зміцнює здоров'я. Проводили також особливий обряд на врожай: відправляли дітей на город втоптувати сніг на грядках, намагаючись таким чином затримати його. Особливу увагу приділяли сновидінням: вважалося, що сни в ніч на 14 лютого віщі.
День вважається вдалим для покупок.
Хто відзначає день ангела 14 лютогоІменини сьогодні за церковним календарем відзначають Георгій, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір.
За старим стилем день ангела у Давида, Миколи, Гавриїла, Василя, Тимофія, Петра.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
602
Коментарі:
0
Переглядів:
555
Коментарі:
0
Переглядів:
807
Коментарі:
0
Переглядів:
227
Коментарі:
0
Переглядів:
399
Коментарі:
0
Переглядів:
915
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.