Головна Посилання ... 10 ознак нездорових стосунків, які можуть негативно впливати на ваше життя 10 ознак нездорових стосунків, які можуть негативн...

10 ознак нездорових стосунків, які можуть негативно впливати на ваше життя

Токсичні стосунки – це відношення між людьми, які наповнені болем та стражданням для однієї чи обох сторін. Часто нездорові стосунки супроводжуються регулярним повторенням поведінки партнера, яка робить нестерпними взаємовідношення. Такі стосунки можуть впливати на психічне здоров'я людини та її загальне життя. Соціальні дослідження дозволяють дізнатися лячну статистику – 27% жінок в Україні потерпають від домашнього фізичного насильства. Якщо включити до цієї вибірки ще й психологічне насильство, то цифри вийдуть жахливими. 

Ознаки токсичних стосунків

Як відрізнити здорові стосунки? Психолог розповідає, що у більшості випадків ознаки здорових стосунків – це взаємна підтримка, повага до партнера, рівність у всьому. Це вміння розмовляти і розуміти один одного, повідомляти про те, що не подобається, не влаштовує. Варто пам’ятати, що замовчування проблем призводить лише до їхнього ускладнення, а не вирішення. 

Нездорові стосунки характеризуються:

  • відсутністю підтримки;

  • неефективною комунікацією;

  • надмірною залежністю;

  • надмірним контролем;

  • маніпулятивною поведінкою;

  • насильством фізичним або психологічним;

  • нескінченним негативом в спілкуванні;

  • образами, ревнощами та відсутністю довіри;

  • відсутністю гармонії душевного стану;

  • небажанням бути разом без можливості піти. 

Будь-який з цих факторів може свідчити про токсичні, нездорові стосунки між партнерами. Якщо ознаки здорових стосунків демонструють рівність і взаємоповагу, то токсичні відносини – це повна протилежність. У таких стосунках часто присутнє незадоволення потреб, як емоційних, так і фізичних. Це посилює відчуття самотності, порушує спокій, не дає віднайти рівновагу. У стосунках накопичується напруга, яка з часом призводить до порушення комунікації і втрати розуміння одне одного.

Низька самооцінка одного з партнерів – це ще одна розповсюджена причина виникнення токсичних стосунків, яку називають психологи. Вона призводить до емоційної залежності, тривоги, страху бути покинутим. Такою людиною легко маніпулювати, керувати. 

Застосування фізичної сили та психологічного тиску для досягнення бажаного часто супроводжує токсичні стосунки, але не є обов’язковою їх ознакою. Слід розуміти, що навіть один інцидент такого насильства - це гучний “дзвіночок” для того, щоб шукати, як звільнитися від токсичних стосунків.

Як вийти з токсичних стосунків? 

Чи завжди потрібно позбуватися токсичних стосунків? Існують випадки, коли такі відносини між партнерами влаштовують обидві сторони і не тягнуть за собою шкоди для здоров’я людини. Але це – рідкість. Зазвичай нездорові стосунки потребують скорішого розв'язання проблеми. Це стосується відносин, які характеризуються наявністю фізичного або емоційного насильства, приниженнями, пригніченням особистості. Такі відносини призводять до втрати власного “Я” і розвитку психічних розладів, що потребують довготривалого складного лікування. 

Як звільнитися від токсичних стосунків? На жаль, у більшості випадків розв'язати проблему самостійно не виходить. Потрібно працювати над ситуацією з визнання проблеми. Можна спробувати налагодити здорову комунікацію, проявляти співчуття один до одного, розмовляти, позбавитися від негативних спогадів. Але у випадку з токсичним партнером нічого з цього не спрацює і тоді єдиним варіантом залишиться піти від нього. В обох випадках найкращим рішенням буде звернутися за професійною допомогою до приватного психолога. Таке звернення – не слабкість. Це шлях до пошуку ефективних інструментів розв'язання проблеми.

Переглядів : 1616
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст