Головна Блог Аналітична стаття Дайджести Аналітика судових рішень, винесених за результатом розгляду справ про адмінправопорушення за статтею 172-10 КУпАП – Відмова від виконання законних вимог командира (начальника)

Аналітика судових рішень, винесених за результатом розгляду справ про адмінправопорушення за статтею 172-10 КУпАП – Відмова від виконання законних вимог командира (начальника)

26.01.2023
Переглядів : 3597

Прийнято Закон № 8721, який забороняє застосовувати до військовослужбовців статті 69 (призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом) та 75 (звільнення від відбування покарання з випробуванням) КК України, а також вводить ряд інших «додаткових благ» для Захисників України. До речі, цікавий факт, до статей, що передбачають відповідальність командування, на кшталт 426 та 426-1 (бездіяльність військової влади, перевищення повноважень) цей Закон змін не вносить. Тому, аналізуємо законодавства, судову практику – і показуємо, що було і є, не так з правозастосування військового законодавства. А також ділимося з колегами орієнтирами правозастосування на шляху до виправдовувальних вироків.

Читайте статтю: Захист військовослужбовців: кримінально-правовий аспект Частина 3: Невиконання вказівки, наказу командира, непокора, опір – в чому різниця?

Захист військовослужбовців: кримінально-правовий аспект. Частина 2: Обмежена придатність особи та її участь при виконанні завдань в зоні бойових дій

Захист військовослужбовців: кримінально-правовий аспект

Автор дайджесту: адвокат Фещик Наталія

Джерело: юридичний ресурс Протокол



Дата рішення, № справи

Посилання на ЄРСР

Фабула

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст