Штатний розклад - це документ, який є повним відображенням структури вашого підприємства і чисельності працівників, а також "святою святих" для кадровика та бухгалтера. Недооцінювати цей документ важко, оскільки в ньому відображаються всі існуючі посади на підприємстві, відповідні посадові оклади і структурні підрозділи. Оскільки аналізуючи штатний розклад підприємства, можна отримати дуже багато інформації, то це один з найцікавіших документів для контролюючих органів, зокрема для Держпраці. Тому правильному оформленню та утвердження штатного розкладу треба приділити особливу увагу. Сьогодні на ресурсі Протокол (Protocol) ми розглянемо найбільш поширені питання, які стосуються штатного розкладу.
Зміст:
В жодному законодавчому акті не дається визначення штатного розкладу. Лише в пункті 3 статті 64 Господарського кодексу України йдеться про те, що підприємство самостійно визначає свою структуру, чисельність працівників і штатний розпис. Навіть в нашому улюбленому КЗпП (Кодексі законів про працю) не згадується про даний документ взагалі. Також актуальне законодавство не закріплює типової форми штатного розкладу для небюджетних підприємств.
У зв'язку з цим є питання: чи дійсно потрібно на підприємстві затверджувати такий документ, чи можна обійтися без нього? Прямої відповіді закон нам не дасть. Але є поодинокі рішення суду, які говорять про те, що штатний розпис вести на недержавних підприємствах не обов'язково. Приклад такого рішення: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67192297 .
У той же час в листі Мінсоцполітики № 152 йдеться про те, що затвердження штатного розкладу є обов'язковим для підприємств, оскільки його ведення є необхідною гарантією для прав працівника на працю і на забезпечення захисту від незаконного звільнення. Відсутність даного документа може спричинити собою штрафи від контролюючих органів за порушення вимог законодавства про працю.
Більш того, за відсутність штатного розкладу на підприємстві вас можуть притягнути до відповідальності за складом ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю, а саме - порушення інших вимог трудового законодавства.
Затвердження штатного наказу відбувається через наказ керівника. Такий наказ знову ж таки не має встановленої законом форми, але все одно повинен бути складений згідно із загальними вимогами до офіційних документів. Тобто необхідно вказати: назву самого документа, дату, з якої даний штатний розклад вступає в силу, ПІБ керівника, дату підписання. Нижче зможете знайти примітивний приклад такого наказу.
ТОВ "Гедоніст"
Наказ № 123
30.06.2020 р
місто Харків
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.