Головна Сервіси для юристів Закони Про альтернативні джерела енергії Стаття 9-7. Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії

Стаття 9-7. Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії

Попередня

16/22

Наступна

Походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії суб’єктом господарювання, який виробляє електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, споживачем, який встановив генеруючу установку, призначену для виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, з метою забезпечення власного споживання, або активним споживачем підтверджується гарантіями походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, які видаються безоплатно відповідно до порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, який затверджується Кабінетом Міністрів України. Пропозиції щодо порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, готуються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, є приналежністю електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. Право власності на гарантію походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, може бути передано окремо від електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. Обіг гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, може здійснюватися окремо від обсягів електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.

Уповноваженим органом щодо видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, на території України є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, формується за допомогою реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, відповідно до порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, на фактичний обсяг відпущеної в електричну мережу електричної енергії, в тому числі відпущеної до системи передачі та/або системи розподілу, та/або в мережі інших власників, у тому числі по прямій лінії, або виробленої та використаної для власного споживання електричної енергії на підставі даних комерційного обліку.

Інформація, що міститься в реєстрі гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, є публічною, якщо інше не передбачено законодавством.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, забезпечує формування та ведення реєстру об’єктів електроенергетики та електроустановок споживачів (у тому числі активних споживачів), що використовують альтернативні джерела енергії для виробництва електричної енергії, інформація з якого є складовою реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. Порядок формування та ведення реєстру об’єктів електроенергетики та електроустановок споживачів (у тому числі активних споживачів), що використовують альтернативні джерела енергії для виробництва електричної енергії, затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Порядок видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, визначає:

порядок функціонування реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;

порядок реєстрації об’єкта електроенергетики або черги будівництва (пускового комплексу) об’єкта електроенергетики, генеруючої установки споживача (у тому числі активного споживача) для отримання гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;

порядок видачі гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;

порядок обігу гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, в тому числі гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, що передаються у власність гарантованому покупцю або постачальнику універсальних послуг у випадках, визначених законом;

порядок погашення гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;

порядок проведення перевірки об’єкта електроенергетики або черги будівництва (пускового комплексу) об’єкта електроенергетики та перевірки генеруючої установки споживача (у тому числі активного споживача), що підтверджує виробництво електричної енергії з відновлюваних джерел енергії;

інші питання щодо гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.

Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, має містити таку інформацію:

вид відновлюваного джерела енергії;

початкову та кінцеву дату виробництва та використання для власного споживання або відпуску в мережу обсягу електричної енергії;

місце розташування, встановлену потужність та характеристику об’єкта електроенергетики або черги будівництва (пускового комплексу) об’єкта електроенергетики, генеруючої установки споживача (у тому числі активного споживача);

наявність та вид державної підтримки;

дату введення в експлуатацію об’єкта електроенергетики або черги будівництва (пускового комплексу) об’єкта електроенергетики, генеруючої установки споживача (у тому числі активного споживача);

дату та країну видачі;

екологічну цінність;

унікальний ідентифікаційний номер.

Гарантія походження, видана на електричну енергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії, підтверджує обсяг відпущеної в мережу або виробленої та використаної для власного споживання електричної енергії та видається на обсяг 1 МВт•год. Для кожного стандартного обсягу відпущеної електричної енергії в мережу або електроенергії, виробленої та використаної для власного споживання, видається одна гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.

Не дозволяється формування більше ніж однієї гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, на один і той самий обсяг відпуску електричної енергії в мережу або на один і той самий обсяг електричної енергії, виробленої та використаної для власного споживання, а також формування гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, під умовою або застереженням.

Гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, формується автоматично в реєстрі гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, на підставі даних, що внесені адміністратором комерційного обліку до реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.

Підставами для відмови у формуванні гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, є:

відсутність реєстрації об’єкта електроенергетики або черги будівництва (пускового комплексу) об’єкта електроенергетики, генеруючої установки споживача (у тому числі активного споживача) для отримання гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;

подання до реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, недостовірної інформації або подання інформації не в повному обсязі;

внесення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, інформації до реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, про безпідставне недопущення до перевірки об’єкта електроенергетики або черги будівництва (пускового комплексу) об’єкта електроенергетики, генеруючої установки споживача (у тому числі активного споживача) щодо підтвердження виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел.

Обіг гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, здійснюється впродовж 12 місяців з дати виробництва обсягу електричної енергії, на який видана така гарантія походження. Після закінчення цього строку гарантія походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, не підлягає подальшому обігу.

Попередня

16/22

Наступна

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст