У ситуації, коли підстави для відмови у задоволенні запиту фіскальної служби відсутні - як надати відповідь, щоб відповідна не зумовила проведення позапланової перевірки?Або, незалежно від змісту відповіді та доданих до неї документів, фіскальним органом все ж таки видано наказ на проведення перевірки – де межа правомірності дій фіскальної служби та яким чином захистити суб’єкту господарювання власні інтереси?
Про ці та інші нюанси юридично грамотної побудови взаємовідносин із фіскальним органом у продовження попереднього матеріалу:
ЧАСТИНА ІІ: Де межа правомірності дій фіскальної служби у призначені позапланової перевірки за результатом запиту?
Читайте статтю: Отримали запит від фіскального органу: як реагувати?
Право податкового органу на проведення документальної позапланової перевірки, передбачене пп.78.1.1. п.78 ст.78 Податкового кодексу України, може бути здійснено у разі, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
З наведеної норми вбачається, що підставою для проведення перевірки є:
- не надання відповіді на письмовий запит, направлений з підстав, передбачених п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України, які нами обговорювалося у попередній публікації,
або
- у випадку, коли сумніви щодо виявлених фактів, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, не усунуті наданими у відповіді на запит поясненнями та їх документальним підтвердженням.
Отже, у контролюючого органу є право на оцінку пояснень та їх документальних підтверджень. Якщо ці пояснення не обґрунтовані або документально не підтверджені, призначення перевірки правомірне.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.