Головна Блог Консультації від юристів П'яне водіння: порушення та покарання

П'яне водіння: порушення та покарання

14.01.2022
Переглядів : 18379

Багато водіїв, керуючи транспортним засобом, зіштовхуються з несправедливою претензією зі сторони працівників правоохоронних органів щодо водіння автомобіля у нетверезому вигляді, тобто, підозру на наркотичне сп'яніння, вимогу медичного огляду на алкоголь або призначення експертизи.

Тому у разі підозри на наркотичне або алкогольне сп'яніння при керуванні транспортним засобом необхідно чітко знати правильність та достатність правочинних дій, які детально розглядатимуться нижче.

І так:

Однозначно слід знати, кожна людина, сідаючи за кермо, повинна собі усвідомити, що п'яний стан, такий як наркотичне, алкогольне сп'яніння і керування автомобілем, за жодних обставин обставин не повинно бути єдиним цілим!

У п'яному стані (при вживанні алкоголю, наркотичних або інших психотропних речовин, та інших випадках) і навіть у хворобливому стані (під впливом лікарських препаратів) людина не здатна чітко і миттєво оцінити ту чи іншу ситуацію, що склалася і належним чином на неї відреагувати.

Підозра на наркотичне чи алкогольне сп'яніння

Алкогольне сп'яніння (а також наркотичне) може бути першопричиною події за участю транспортного засобу. Покарання за таке протиправне діяння є досить серйозним. Однак і не виключається використання свого службового становища з боку правоохоронних органів з метою покарання невинних, щоб вони понесли юридичну відповідальність, лише за наявності, лише за підозри на наркотичне чи алкогольне сп'яніння, а не на конкретні факти.

Людині, яка перебуває під впливом наркотичного, алкогольного дурману, властиві такі клінічні ознаки:

  • із ротової порожнини алкогольний запах;
  • координація рухів порушена;
  • невиразне мовлення;
  • явне тремтіння пальців рук;
  • шкірний покрив часто змінюється у кольорі;
  • неадекватна поведінка.

Оскільки в законодавстві не закріплено вимог щодо доказів працівником поліції наявності перелічених ознак, це дає можливість поліцейському використовувати певні маневри при використанні ним своїх повноважень, якими наділила його держава. І таким чином підозрювати всіх та кожного на наркотичне, алкогольне сп'яніння.

Користуйтесь консультацією: Протокол за ст. 130 КУпАП: маніпуляції поліцейських

Огляд на алкоголь

На відміну від медичного огляду на алкоголь або експертизи на наркотичне сп'яніння, огляд на алкогольне сп'яніння здійснюється поліцейським на місці зупинки автомобіля за наявності двох свідків. Огляд, точніше, його результати вказуються в акті огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. Огляд на стан алкогольного сп'яніння без понятих є порушенням.

Цей акт огляду має бути складений у двох примірниках, один з яких надається під розписку водієві. Внаслідок виявлення факту водіння при алкогольному сп'яніння за результатом, складається протокол про адміністративне правопорушення. Підставою для покарання є підтвердження від нього факту вживання спиртного та відсутність заперечень з його боку щодо результатів огляду.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст