Депутати голосуватимуть за зміни в Конституцію в частині правосуддя вже наступного четверга, 2 червня, а запуск реформи дозволить підняти зарплати суддів Верховного суду до 50-70 тисяч гривень і вивести їх з-під політичного впливу.
"В регламенті Ради зміни до Конституції та Закон про судоустрій та статус судів стоять на голосування 2 червня, наступного четверга. Якщо хочемо запуску судової реформи до осені – це крайній термін, коли можна зібрати необхідні 300 голосів", - заявив сьогодні на зустрічі з журналістами заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.
Вспомните новость: Какой доход позволит судьям жить без взяток?
За його словами, реформування судової системи почнеться з Верховного суду і має завершитися за півроку. На відкритий конкурс допустять не лише чинних суддів, а й юристів та адвокатів з необхідною кваліфікацією.
План реформування передбачає збільшення зарплати суддів Верховного суду до 50-70 тисяч гривень, повне усунення президента від процесу призначення та звільнення суддів. Імунітет суддів також частково скасовується.
"Якщо п’яного суддю зупинять поліцейські – наразі вони не можуть його навіть затримати. До чого тут посада судді? Суддівський імунітет розповсюджуватиметься лише на їхні рішення та виконання своїх обов’язків", - пояснив Філатов.
Вспомните новость: Министр Петренко: Кардинальная реформа судов: будет создан Высший антикоррупционный суд!
Крім Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), яка займатиметься відбором нових суддів, у відборі братиме участь Громадська рада. Кожного кандидата перевірять на професійні навички (анонімне тестування та практичне завдання), а також перевірять на доброчесність – відповідність походження майна, наявність дисциплінарних порушень та історію прийняття рішень. Активісти зможуть виносити власне рішення, якщо воно буде негативне – зможуть захищати його перед ВККС та відстоювати власну рекомендацію.
Джерело: День
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.