Що є «домашнє насильство» згідно із законом?
Домашнє насильство це протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.
(Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству визначені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей Закон також визначає основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих осіб).
За частиною 1, статті 21, Закону України про “Про запобігання та протидію домашньому насильству”
Постраждала особа має право на:
Але…
Візьмемо до розгляду базову ситуацію. Жертва домашнього насильства звертається до Національної поліції, тому що це найбільш розповсюджений крок, адже не кожна людина знає про існування спеціальних служб. Та й часто, жертва з великим острахом іде навіть у поліцію.
Користуйтеся консультацією: Чи дають щось профілактичні роботи з кривдником, який вчинив домашнє насильство
Поліція з народом? Так. Але з яким?
Поліція має ставитися до заявника про домашнє насильство з повагою, серйозністю, та негайно реагувати на його звернення.
Першим кроком повинно бути забезпечення безпеки заявника та його близьких, а також допомога в наданні медичної допомоги та правової підтримки.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.