Protocol пропонує дізнатися відповіді на наступні питання: як оформити спадщину на земельну ділянку, а також,і як оформити право власності на пай, отриманий у спадок?
Успадкуванням, згідно зі статтею 1216 Цивільного кодексу України, є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Зміст:
Як відомо, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо спадкодавець, склав заповіт, особи зазначені в ньому, успадковують майно і права, визначені спадкодавцем в заповіті.
Якщо ж заповіт відсутній, його визнали недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі, якщо заповіт не охоплює увесь спадок, спадкування здійснюється за законом відповідно до встановленої ЦК України за наступною черговістю:
Крім того, варто пам'ятати, що в разі спадкування за заповітом малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова або вдівець та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них при спадкуванні за законом, так звана обов'язкова частка.
Відповідно до статті 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням його цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), право користування чужим майном (сервітут). До складу спадщини також входить право на земельний пай.
Земельний пай - це умовна частка землі, визначена в результаті поділу земель, переданих у колективну власність, серед членів сільськогосподарського підприємства, закріплена за конкретною особою. Право на земельний пай засвідчується сертифікатом.
Однак, виникають ситуації, коли спадкодавець мав право на земельну частку (пай), але за життя не оформив сертифіката, був помилково не включений або безпідставно виключений зі списку, прикладеного до державного акта на право колективної власності на землю відповідного колективного с/г підприємства. У таких випадках, право спадкоємців на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку. Пам'ятайте, що на юридичному ресурсі "Протокол" Ви можете знайти юриста, який підготує відповідну позовну заяву.
Користуйтеся консультацією: Що таке земельний пай, його оренда та порядок виділення на місцевості
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.