Зміст:
Цивільним кодексом України встановлено таку категорія як «заповідальний відказ» - що це? Згідно ст. 1238 ЦК України, Предметом заповідального відказу може бути передання відказоодержувачеві у власність або в користування майнове право або річ, що входить або та, яка не входить до складу спадщини.
Підводячи підсумок, предметом заповідального відказу, наприклад, може бути:
Крім того, потрібно розрізняти:
Користуйтеся консультацією: Види заповіту, правила оформлення і прийняття спадщини
На спадкоємця, до якого переходить житловий будинок, квартира або інше рухоме або нерухоме майно, заповідач має право покласти обов'язок надати іншій особі право користування ними. Право користування житловим будинком, квартирою або іншим рухомим або нерухомим майном зберігає чинність у разі наступної зміни їхнього власника. Право користування житловим будинком, квартирою або іншим рухомим або нерухомим майном, одержане за заповідальним відказом, є таким, що не відчужується, не передається та не переходить до спадкоємців відказоодержувача. Право користування житловим будинком, квартирою або іншою будівлею, надане відказоодержувачеві, не є підставою для проживання в цій нерухомості членів його сім'ї, якщо в заповіті не зазначено інше.
Підсумуємо шляхом системного аналізу норм Цивільного кодексу України, відказ це безумовно частина заповіту, в якій заповідач покладає певні обов'язки на спадкоємця / спадкоємців. Одним з найбільш частих випадків є факт, коли заповідач покладає обов'язок на конкретного спадкоємця, до якого переходить житловий будинок, квартира надати право користування ними іншій особі. І одночасно з цим зазначає, що таке, визначене у заповіті, право користування зберігає чинність у разі наступної зміни їхнього власника.
Крім цього, потрібно пам'ятати, що заповідальний відках втрачає чинність у разі смерті відказоодержувача, що сталася до відкриття спадщини. Це єдина підстава для скасування заповідального відказу, а також це означає, що право на отримання заповідального відказу діє протягом життя відказоодержувача.
Користуйтеся консультацією: Земельна ділянка (пай) у спадок, або як оформити спадщину на земельну ділянку (пай)
Заповіт в обов'язковому порядку укладається у письмовій нотаріальній формі. У момент складання і до моменту смерті, всі права і обов'язки породжені заповітом, покладаються тільки на бік заповідача. Однак, тільки в разі смерті заповідача, право на заповідане майно виникає у особи, на яку складено заповіт. При цьому всім слід пам'ятати, що сам факт складання заповіту не має ніякого відношення до того, що ви реально будете спадкоємцем, оскільки у заповідача є абсолютне право змінити або скасувати заповіт в будь-який момент. А також, згідно з римськими принципами права - ніхто не може передати більше, ніж те, що йому належить, а це значить - якщо в заповіті буде вказано майно, яке на момент відкриття спадщини буде втраченим або взагалі не придбаним, то в цій частині заповіт буде недійсним. Очевидно, відказ є окремою складовою заповіту, і також, є одним з розпоряджень заповідача на випадок його смерті. А це означає, що саме відказ буде частиною самого заповіту, а тому оформляється в письмовій формі і нотаріально завіряється.
Користуйтеся консультацією: Засвідчення нотаріусом копій документів, підписів і вірності перекладу
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.