Пояснюємо, хто і коли має проходити ВЛК.
Військовозобов’язані в Україні під час воєнного стану зобов’язані проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) раз на рік — саме стільки діє довідка з висновком щодо придатності до служби.
Що загрожує за ігнорування вимоги, чи потрібно чоловікам самостійно йти до ТЦК СП і проходити ВЛК та кого можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень, у коментарі сайту ТСН.ua розповіла адвокатка Марина Бекало.
Користуйтеся консультацією: 7 порад тим, хто проходить ВЛК
Хто і коли має проходити ВЛК
За чинними нормами профільного законодавства, в період дії правового режиму воєнного стану строк дії довідки ВЛК з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік.
Водночас нормами не передбачений обов'язок військовозобов'язаних і резервістів самостійно з'являтися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) для проходження ВЛК після спливання строку дії її висновку.
“Військовозобов'язаний не буде автоматично вважатися порушником або “ухилянтом”, адже ТЦК та СП, які відповідальні, зокрема, за ведення військового обліку, мають викликати військовозобов'язаних повісткою для проходження ВЛК”.
Користуйтеся консультацією:Як законно відмовитися від ВЛК або нюанс Довідки про придатність
Адвокатка нагадала, що Постановою Кабінету міністрів України № 560 від 16 травня 2024 року затверджені види повісток залежно від мети, за якою особа викликається до ТЦК та СП, а саме:
Отже, повістка в такому разі має містити відомості про те, що метою виклику до ТЦК та СП є проходження ВЛК.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.