Зміст:
Фіксація порушень ПДР шляхом фото- і відеозйомки запрацювала в Україні з 01 червня 2020 року.
Тепер, згідно з ст.14-2 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення ПДР, що були зафіксовані в автоматичному режимі, тобто за допомогою технічних засобів фото або відео фіксації несуть такі особи:
Після того, як сталася автоматична фіксація порушень ПДР уповноважена особа складає постанову про притягнення до адміністративної відповідальності і протягом 3 днів надсилає таку постанову на адресу особи, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності за такі правопорушення (таких осіб ми відзначили вище).
Користуйтеся консультацією: Автоматична фотовідеофіксація порушень ПДР в Україні
Перший варіант, це безпосереднє звернення особи, яка отримала вищезгадану постанову в департамент патрульної поліції. На таке звернення у особи є 10 днів з моменту отримання оскаржуваної постанови. У своєму зверненні особа, яка оспорює постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР зафіксованих в автоматичному режимі вказує на підстави своєї незгоди з цією постановою, обґрунтовуючи їх належними доказами.
Як показує практика, таким чином, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, (якщо фіксація порушень ПДР була проведена за допомогою фото або відео системи фіксації порушень ПДР) малоефективна, тому краще використовувати другий варіант оскарження про який я розповім нижче.
Отже, другий варіант, як оскаржити штраф ПДР - це звернення до суду. Згідно з постановою КАС ВС від 12.06.2020 року у справі №686 / 2829/19 положення статті 289 КУпАП та частини другої статті 291 КУпАП свідчить, що постанова у справі про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, в тому числі зафіксовано в автоматичному режимі може бути оскаржене протягом 10 днів після його вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з відміткою про невручення. Тобто, якщо людина отримала постанову після 10 днів з моменту її винесення - це не означає, що такою особою було пропущено термін для її оскарження, адже практика ВС доводить, що 10-денний термін вважається саме з моменту отримання такої постанови.
Наступне, що повинні розуміти позивачі в таких справах - це те, до якого суду слід подавати позов про оскарження вищезгаданої постанови. Так ось, в даному випадку, позивач має право вибору суду, до якого він буде звертатися, а саме: по реєстрації свого місця знаходження або за місцем знаходження відповідача.
Відповідачем у таких справах є посадова особа, яка винесла постанову.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.