Навіщо стороні обвинувачення зупиняти досудове розслідування? Як бути, якщо воно зупинено, а слідчі дії фактично тривають? І як підозрюваний може не допустити зупинення такого розслідування? Про протидію захисника у цих випадках розповів адвокат. (Джерело: ЗіБ )
Умови та підстави
Лектор заходу — адвокат Андрій Іванець — зазначив, що хоча з першого погляду підстави і відновлення досудового розслідування регулюються лише трьома статтями, все не так однозначно як може здатись. Йдеться про такі статті Кримінального кодексу: ст.280 «Підстави та порядок зупинення досудового розслідування після повідомлення особі про підозру», ст.281 «Розшук підозрюваного» та ст.282 «Відновлення досудового розслідування».
Важливим нюансом є те, що зупинення та відновлення досудового розслідування можливе лише і виключно на стадії досудового розслідування, і лише у кримінальних провадженнях, в яких особі повідомили про підозру, після такого повідомлення.
Прийняття рішення про зупинення досудового розслідування можливе у разі дотримання основної та додаткової умов. Основна умова – це фактична і юридична підстава для прийняття рішення про зупинення досудового розслідування, яка чітко регламентована і передбачена у ч.1 ст.280 Кримінального процесуального кодексу. Перелік підстав є вичерпним, він складається з 6 окремих випадків і міститься у відповідних пунктах ч.1 ст.280 КПК. Без існування передбаченої законом підстави рішення про зупинення досудового розслідування прийняти неможливо.
Додаткова умова передбачена у ч.2 ст.280 КПК. Це імперативна вимога закону, невиконання якої не дозволяє прийняти рішення про зупинення досудового розслідування навіть у разі існування підстави для прийняття такого рішення.
Законодавством передбачено такі підстави для прийняття рішення про зупинення досудового розслідування:
підозрюваний захворів на тяжку хворобу, яка перешкоджає його участі у кримінальному провадженні, за умови підтвердження цього відповідним медичним висновком;
підозрюваного оголошено в розшук;
слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування;
наявна необхідність виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва;
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.