Зміст:
«За особисті речі, які залишені в камері зберігання, адміністрація відповідальності не несе» – подібне оголошення ми бачимо чи не в кожному супермаркеті. Водночас в багатьох випадках охорона наполягає на тому, щоб ви залишили ці речі в комірці для зберігання і не пропускає вас до торгового залу разом з ними. Але що робити, коли у вас зникли речі з камери зберігання в магазині? Хто несе за це відповідальність та як вам відшкодувати збитки?
Відповідь на запитання «Чи покупець зобов'язаний залишати сумку в камері зберігання?» менш однозначна. У законодавстві про захист прав покупців не передбачено обов'язку покупців здавати свої речі до камер зберігання супермаркетів для реалізації права на здійснення покупок.
З іншого боку, у постанові Кабінету Міністрів України від 15 травня №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», а саме у п. 21, йдеться про те, що всі суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечити доступ споживачів до торгових об'єктів без здавання на зберігання особистих речей, крім товарів, що реалізуються у таких торгових об'єктах.
Тобто, якщо ви прийшли в магазин із товаром, який там продається, у вас можуть вимагати залишити такий товар у комірці для зберігання речей. Водночас взагалі не пустити вас у магазин охоронець не має права, тому що в Законі України «Про охоронну діяльність» зазначено, що вчиняти дії, які зазіхають на ваші права, свободи чи власність, заборонено (ст. 10).
Користуйся консультацією: Мою посилку занапастили на пошті: що робити?
Розмірковуючи про те, чи несе магазин відповідальність за речі в камері зберігання, відповідь однозначно «так», незалежно від того, які оголошення висять біля цих шафок.
Потрібно розібратися у тому, які правові відносини виникають між вами та супермаркетом, коли ви залишаєте у його камерах зберігання свої особисті речі.
Ці відносини це не що інше, як договір зберігання. Його визначення можна знайти у статті ст. 936 Цивільного кодексу України:
Коли ви кладете що-небудь в камеру зберігання магазину, тим самим ви передаєте, а магазин же своєю чергою приймає їх на зберігання, і це підтверджується видачею номерного жетона або якогось іншого знака, що засвідчує прийняття речі на зберігання (ст. 937 Цивільного Кодексу України).
Можна провести наступну аналогію – коли ви залишаєте верхній одяг, наприклад шубу, в гардеробі якогось закладу, вам видають номерок. Він також, як і ключ від шафки зберігання в магазині, підтверджує приймання цим гардеробом вашої речі на зберігання, тобто укладання з вами договору зберігання. Тому відповідальність у разі зникнення вашої шуби з гардероба нестиме цей заклад.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.